Процесуальні зміни: що пропонує експертне середовище

КИЇВ – 16 квітня 2015 року. Асоціація правників України (АПУ) провела спільний круглий стіл за участі  Комітету АПУ з процесуального права, Верховного Суду України та LCF для відкритого обговорення нагальних змін до Господарського процесуального кодексу України з представниками громадськості, експертами та науковцями.

Відкриваючи захід, Анна Огренчук, член Ради з питань судової реформи при Президентові України, Голова Комітету АПУ з процесуального права, керуючий партнер LCF, звернула увагу на роботу, яка ведеться над розробкою змін до Господарського процесуального кодексу України. Цей кодекс є найстарішим процесуальним актом і доволі застарілим з точку зору правового регулювання, саме того вибір фахівців зупинився саме на ньому. Метою змін, за свідченням модератора заходу, є створення основ для ефективного правосуддя – оперативного, чіткого та доступного.

Учасники заходу мали нагоду ознайомитися та висловити думку з приводу трьох  ключових блоків змін, що пропонуються експертним середовищем: запровадження системи «Електронний суд», попередження зловживань процесуальними правами і встановлення відповідальності за такі дії та запровадження інституту зустрічного забезпечення як механізму забезпечення прав відповідача.

Власне, існуючі напрацювання презентував Віктор Короленко, завідувач Відділу представництва інтересів Президента України в судах, який наразі координує процес розробки законопроектів. Найбільш дискусійними питаннями виявились пропозиції щодо впровадження нових технологій: цифрових підписів, електронної подачі та обробки судових документів – позовів, клопотань тощо. Зокрема, це має здешевити судовий процес, зекономить час та полегшить роботу адвокатів в частині паперової волокіти. Попри очевидні переваги таких пропозицій, адвокати висловлювали застереження щодо безпеки такої системи та ідентифікації користувачів за їх електронними адресами.   

Своїми думками з колегами також поділилися Геннадій Кравчук, заступник голови Вищого господарського суду України, Вадим Беляневич, кандидат у члени Вищої ради юстиції,  старший радник ЮФ «Василь Кісіль і Партнери»; член Правління АПУ Артем Стоянов, а також судді Вищого господарського суду, представники громадських організацій, адвокати та науковці.  

Асоціація правників України, зокрема, профільний Комітет з процесуального права, і надалі працюватиме над розробкою та впровадження змін до діючого законодавства. Долучайтеся до роботи! Інформацію про Комітет та його роботу можна отримати на сайті АПУ.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?