Підтримка реформи Класифікатора професій, розробка стандартів юридичної професії в Україні

Асоціація правників України реалізує проєкт «Підтримка реформи Класифікатора професій, розробка стандартів юридичної професії в Україні». в рамках грантової угоди з Програмою USAID «Справедливість для всіх».

Метою проєкту є подальша підтримка реформи Класифікатора професій ДК 003:2010 та розробка стандартів юридичних професій в Україні.

У 2022 році Асоціація правників України (далі – АПУ) за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх» провела низку обговорень Класифікатора професій у частині правничої професії. У процесі цих обговорень була висловлена думка про необхідність внесення змін до Класифікатора з урахуванням методологічних засад щодо характеру професійної діяльності та кваліфікації, а також структурної побудови відповідних професійних груп і підгруп.

На сьогодні для України важливо, щоб Класифікатор професій був систематизованим переліком професій, створеним відповідно до міжнародних стандартів для забезпечення обліку та порівняння професій як на національному рівні, так і на світовому ринку праці.

Асоціацією правників України в рамках Проєкту готуються пропозиції змін до Класифікатору професій у частині правничої професії.

Після доопрацювання узгоджений проєкт змін до Класифікатора професій у частині правничої професії буде переданий Міжвідомчій робочій групі з питань реформування національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатора професій» для врахування у процесі розробки концепції реформування Класифікатора професій та змістовного його наповнення у частині правничої професії відповідно до Міжнародного класифікатора професій. 

Окрім цього, у серпні 2023 року Національне агентство кваліфікацій України зареєструвало Асоціацію правників України розробником стандартів юридичної професії «2422 Суддя», «2421.2 Прокурор» та «2429 Юридичний радник».

Починаючи з жовтня 2023 року, робочі групи з підготовки відповідних професійних стандартів розпочали свою роботу. Завершення підготовки стандартів заплановане на середину літа 2024 року.

Термін реалізації проєкту: 

  • Вересень 2023 року – триває

______________

Цей проєкт став можливим за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх».

Команда проєкту
Керівниця проєктів