Відбувся захід «Цифрові докази та комп’ютерна експертиза у кримінальних провадженнях»

Комітет Асоціації правників України з кримінального та кримінально-процесуального права 15 травня провів захід «Цифрові докази та комп’ютерна експертиза у кримінальних провадженнях».

Модератором дискусії виступив Євген Ріяко, заступник Голови Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права, адвокат, керуючий партнер ЮК «Ріяко та Партнери».

Експертами були:

  • Сергій Денисенко, виконавчий директор ТОВ «Лабораторія комп’ютерної криміналістики»;
  • Тетяна Бикова, в.о. завідувача лабораторії досліджень обʼєктів інформаційних технологій Науково-дослідного центру судової експертизи у сфері інформаційних технологій та інтелектуальної власності, атестована судова експертка за спеціальностями 10.9 «Дослідження компʼютерної техніки та програмних продуктів» та 10.17 «Дослідження електронних комунікацій».

Учасники заходу розглянули особливості проведення комп’ютерно-технічних експертиз та відповідних досліджень. Також доповідачі й аудиторія обговорили низку проблемних питань, що виникають на практиці під час збору доказів та під час виконання дослідження з подальшим формуванням висновку.

Зокрема, Сергій Денисенко розповів про те, що собою являє цифрова криміналістика (комп’ютерно-технічна експертиза), що є об’єктом і предметом комп’ютерно-технічної експертизи, які її завдання, якими нормативно-правовими актами регулюється цей вид експертизи тощо. Також він ознайомив аудиторію з етапами підготовки до комп'ютерно-технічної експертизи та типовими помилками при формуванні питань до експертизи.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?