Асоціація закликала забезпечити недопущення порушення прав адвокатів та провести швидке й повне розслідування у справі щодо членкині АПУ

КИЇВ — 30 грудня 2021 року. Асоціація правників України звернулася з офіційним листом до Генерального прокурора України Ірини Венедіктової та Міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського, в якому закликала забезпечити недопущення порушення прав адвокатів або будь-якого незаконного тиску на них під час або шляхом здійснення щодо них кримінального провадження. Також закликала правоохоронні органи провести швидке й повне розслідування у справі щодо Проходи Ю.Л. з дотриманням процесуального законодавства та принципів здійснення кримінального провадження.

23 грудня 2021 року Київською міською прокуратурою було поширено інформацію про затримання та повідомлення про підозру за скоєння злочину за ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України адвокатці, патентній повіреній та членкині правління Громадської організації «Національна асоціація патентних повірених України» (ГО «НАПА») Проході Юлії Леонідівні. Сама Прохода Ю.Л. вважає кримінальне провадження щодо неї формою здійснення правоохоронними органами неправомірного впливу у зв’язку з її професійною діяльністю та діяльністю, пов’язаною із вдосконаленням державного управління сферою інтелектуальної власності в Україні. Згодом інші адвокати та члени правління ГО «НАПА» повідомили про отримання погроз від невстановлених осіб, які також пов’язують зі здійсненням ними професійної діяльності[1],[2].

Асоціація підтримує високу місію правоохоронних органів щодо запобігання корупції та неправомірного впливу, особливо у секторі юстиції, і проведення у зв’язку з цим ефективного розслідування. Водночас АПУ наголошує на принципі незалежності адвокатури, що є основоположним принципом верховенства права в демократичному суспільстві. Відповідно до ст. 131-2 Конституції України «незалежність адвокатури гарантується». Будь-який вплив на адвоката та його професійну діяльність у позапроцесуальний спосіб є незаконним та неприпустимим.

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

 

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?