Резолюція Асоціації правників України за результатами Конференції IP UKRAINE NOW 2021

КИЇВ — 09 листопада 2021 року. 29 жовтня 2021 року Асоціація правників України вже вп’яте провела Конференцію IP UKRAINE NOW 2021, участь у якій взяли представники законодавчої, виконавчої, судової гілок влади, адвокатських об’єднань, бізнесу, громадськості, а також міжнародні експерти. Під час відкриття заходу Олександр Мамуня, Голова Комітету АПУ з інтелектуальної власності, партнер MAMUNYA IP, адвокат, патентний повірений України, наголосив: «За результатами Конференції ми готуватимемо проєкт резолюції, який розішлемо всім членам Комітету АПУ з інтелектуальної власності для затвердження, і після цього направимо державним органам та іншим організаціям, що беруть участь у процесі змін у галузі ІВ». Отже, за підсумками фахової дискусії АПУ підготувала резолюцію, що містить низку актуальних питань, які необхідно вирішити, зокрема:

1. Запуск і ефективна діяльність Вищого суду з питань інтелектуальної власності (ВСІВ). Наразі відсутність такого спеціалізованого суду призвела до появи різної судової практики у аналогічних справах про захист об’єктів інтелектуальної власності.

«Подальше відтермінування початку роботи ІР-суду засвідчить нашу неготовність до реалізації вимог власного законодавства та небажання прогресу у сфері захисту прав інтелектуальної власності як елемента інтеграції до міжнародної спільноти з її високими стандартами у цій сфері. Подальше гальмування запуску ІР-суду може звести нанівець проведену роботу з організації конкурсних процедур і змарнувати значні бюджетні кошти, які вже були витрачені на ці цілі», — наголосили експерти АПУ.

2. Проведення конкурсного відбору на посаду керівника Національного органу інтелектуальної власності (НОІВ) та затвердження змін до Статуту НОІВ.

3. Необхідність внесення змін до законодавства, що стосується регулювання питання недобросовісної конкуренції.

4. Зміни у системі захисту прав інтелектуальної власності митними органами під час митного оформлення товарів.

АПУ закликає і надалі розвивати систему аналізу ризиків, які можуть свідчити про переміщення через митний кордон України контрафактних чи підроблених товарів. А також внести зміни до законодавства і забезпечити кращі гарантії захисту процесуальних прав правовласників під час розгляду судом справ про переміщення товарів через митний кордон України з порушенням прав інтелектуальної власності.

«Що стосується позитивного результату застосування прикордонних заходів, то головним мірилом ефективності роботи митників має бути масштабність (кількість та вартість) призупинених контрафактних товарів та факт їх знищення», — переконані члени АПУ.

5. Імплементація в національне законодавство кращих практик інших країн у сфері регулювання інституту права інтелектуальної власності.

З повним текстом резолюції можна ознайомитися за посиланням.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?