Як захищатись у справах про корупційні адміністративні правопорушення?

КИЇВ — 1 листопада 2021 року. Комітет АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права спільно з Відділенням АПУ в місті Києві провели засідання на тему: «Як захищатись у справах про корупційні адміністративні правопорушення?». Спікерами були практикуючі адвокати і партнери, які поділилися своїм досвідом і лайфхаками щодо захисту у справах про корупційні адміністративні правопорушення, роботи з НАЗК та правоохоронцями.

«Ми порушуємо теми, які є нагальними сьогодні! А головне, що по цих питаннях немає судової практики», — зазначила Злата Симоненко, Голова Відділення АПУ в м. Києві, радниця Sayenko Kharenko.

Корупція — це негативне суспільне явище, що проявляється в злочинному використанні службовими особами, громадськими і політичними діячами їх прав і посадових можливостей з метою особистого збагачення.

«Коли тебе викликають у НАЗК, потрібно боротися і захищати свої права. Я завжди вчасно подавав декларацію, але після звільнення з прокуратури у 2016 році мені зателефонували з відділу кадрів і сказали, що прийшов запит, про те, що я не подав декларацію. Тоді я справді помилився і відчув на собі всю суть роботи антикорупційних органів. Це перший дзвіночок, що вами зацікавилось НАЗК — вони відправлять запит на роботу», — поділився Дмитро Никифоров, партнер ЮФ Bargen, адвокат.

«Я можу дати рекомендації, якщо вами зацікавилися з НАЗК. Перше — залучіть захисника і спробуйте виявити, в чому суть цікавості до вашої діяльності. Друге — спробуйте отримати письмове роз’яснення від НАЗК. Відправте лист на фактичну адресу НАЗК або електронну пошту info@nazk.gov.ua. Просіть надіслати відповідь письмово і електронкою, якщо відповідь не надіслано, звертайтеся через адвокатський запит», — порадив Дмитро Никифоров.

Учасники у своїх доповідях презентували реальні кейси з практики захисту клієнта у кримінальних провадження щодо корупційних правопорушень.

«Трохи про мій досвід візитів у НАЗК. Хочу повідомити колег, яким цікава така практика. Складається дуже велика кількість протоколів про корупційні порушення, я рекомендую підписатися на телеграм-канал НАЗК, щоб бути в курсі всіх новин. Якщо ваш клієнт, високопосадовець, щодо якого складається протокол і прийшов лист від НАЗК, з’явиться на допит, то я рекомендую перед цим направити клопотання про ознайомлення з матеріалами, щоб узгодити позицію і сформувати тактику захисту», — зазначив Віктор Дума, адвокат Asters.

Також спікери дали професійну відповідь на запитання з чату трансляції, зокрема, щодо пояснень, які має надавати клієнт під час складання протоколу допиту.

«Є висока вірогідність, що коли ви заявите свої докази, протокол все одно буде складений, це специфіка цього органу» — зазначив Віктор Дума.

Доповідачі розглянули і тему актуальної судової практики та нові зміни, що були внесені до процесуального законодавства. Цікаві теми для обговорення щодо декларування цифрової валюти запропонувала Злата Симоненко: «Цікавою практикою, на мій погляд, є декларування криптовалют, наявність на них документів права власності у державних службовців. Такі кейси наразі зустрічаються, їх все більше, і ще нічого не відомо, як на них реагуватиме суд. НАЗК склало 2040 протоколів за останній рік, частина з них стосується саме питання криптовалюти. Також цікавою темою є строк подання декларації, адже є поважні та неповажні причини, і це потрібно враховувати. На превеликий жаль, судова практика нестабільна у цьому питанні».

Пам’ятайте! Для того щоб не бути учасником судової практики про корупційні порушення, потрібно вчасно подавати декларації і бути доброчесним у своїй діяльності!

Приєднатися до заходів Асоціації правників України можна за посиланням.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?