Стартує український національний/міжнародний конкурс з інтелектуальної власності 2021-22

КИЇВ — 30 червня 2021 року. Програма розвитку комерційного права Мінторгівлі США (CLDP) розпочинає співпрацю з Асоціацією правників України, Лігою студентів АПУ та іншими українськими партнерами для проведення конкурсу навчальних судових процесів з ІВ у 2021-22 навчальному році. 

Зусилля будуть спрямовані на забезпечення участі широкого кола українських студентів-юристів, поглибленню усвідомлення важливості законодавства у сфері ІВ серед цих студентів та створення зв'язків між змаганнями та можливостями працевлаштування або стажування в українських та/або міжнародних фірмах та компаніях. 

Програма сприятиме вдосконаленню захисту прав інтелектуальної власності в Україні по висхідному рівню, презентуючи фундаментальні концепції та практичне розуміння питань інтелектуальної власності більшому колу  студентів-юристів, які в найближчі роки обійматимуть посади в юридичних, комерційних та державних інституціях.

Матеріали

Ми проведемо зустрічі з українськими та міжнародними експертами в галузі ІВ, щоб розробити проблемну ситуацію для навчального судового процесу, яка б поєднала у собі  питання ІВ з комерційним та договірним правом. 

Такий підхід забезпечить цілісне уявлення про те, з якими проблемами у сфері ІВ студенти можуть зіткнутися в майбутній комерційній/міжнародній юридичній практиці. ПРКЦ визначив експертів з-поміж науковців та приватного сектору як в Україні, так і за її межами, які зацікавлені надати сприяння цьому процесу. 

Ми будемо координувати розробку матеріалів з АПУ, USPTO та іншими зацікавленими сторонами.

Проведення тренінгів та поширення інформації про змагання

З початком 2021-22 навчального року, ПРКЦ проведе декілька тренінгів з основ інтелектуальної власності, міжнародного бізнесу та договірного права для студентів, які виявлять зацікавлення. 

Вони відбуватимуться або віртуально (у такому випадку це може бути один або два тренінги), або у форматі звичайних заходів в декількох університетах протягом 1-2 тижнів, за умови, що ситуація з COVID дозволятиме це, або у змішаній формі з одночасною веб-трансляцією заходу. 

Ці заходи слугуватимуть поширенню інформації про змагання та ознайомлення студентів з основними концепціями ІВ, з якими вони можуть зіткнутися у своїй практиці. Ми плануємо провести такі тренінги протягом другої та третьої декади вересня.

Поєднання команд з наставниками та проведення «робочих годин» 

Ми будемо заохочувати всі команди реєструватися до встановленої дати (ймовірно, команди будуть складатися з двох осіб – буде уточнено окремо), а опісля, найімовірніше, у жовтні 2021 року, розподілимо обрану проблему серед учасників. ПРКЦ співпрацюватиме з партнерами задля пошуку адвокатів та інших зацікавлених сторін, які можуть виступати наставниками команд-учасниць. 

Таке наставництво не відбере багато часу, адже студенти проводитимуть короткі 30-60 хв зустрічі зі своїми наставниками щонайменше раз на місяць, щоб обговорити обрану проблему та загальні питання щодо ІВ та юридичної практики в Україні. 

Метою таких зустрічей є покращення якості аргументів у процесі змагань, а також побудування зв’язку між студентами та наставниками. Ми заохочуватимемо таких наставників  вважати це можливістю виявлення талановитих студентів, які могли б працювати стажерами чи, можливо, стати працівниками у майбутньому, отримавши практичний досвід завдяки участі у цьому конкурсі. 

Адвокати ПРКЦ та експерти-волонтери також регулярно виділятимуть «робочі години» для студентів та відповідатимуть на їх питання щодо проблеми, яка виноситься на конкурс.

Письмові меморандуми

Студенти надаватимуть письмові меморандуми для обох сторін судового процесу, причому другий меморандум буде подаватися через кілька тижнів після першого. 

ПРКЦ розраховуватиме на нашу мережу адвокатів з ІВ та комерційного права в перегляді та оцінюванні меморандумів з визначенням найкращих (ймовірно, 10 найкращих, залежно від кількості команд-учасниць) робіт.

Конференція напередодні змагань

За кілька днів до фази усних дебатів, ПРКЦ організує конференцію (ймовірно, два-два з половиною дні) з актуальних тем, які знаходяться на перетині інтелектуальної власності та комерційного права. 

Ми визначили експертів із США, включаючи науковців з досвідом роботи в галузі інтелектуальної власності (у тому числі в USPTO), діючих суддів США та суддів у відставці, а також міжнародний пул адвокатів з питань інтелектуальної власності з України та Європи, які зроблять вагомий внесок в цей захід. 

Ми продовжимо проводити зустрічі з партнерами задля обрання найкращих доповідачів та погодження тем конференції. Ця конференція буде відкритою для студентів-учасників, а також для членів української правничої спільноти (ПРКЦ організує англо-український переклад). 

Доповідачі конференції виступатимуть в ролі суддів під час усних дебатів. ПРКЦ зможе профінансувати візит деяких експертів до України для участі у цій частині проєкту.

Усні дебати

Цей етап змагань можна визначити як «фінал», під час якого учасники будуть дебатуватимуть перед суддями, ким стануть представники правничої спільноти України, США та інших країн. Формат буде розроблений відповідно до рекомендацій USAID, АПУ, USPTO та інших зацікавлених сторін з України.

Навчальний тур

З дотриманням COVID обмежень, по завершенню змагань ПРКЦ фінансуватиме подорож обраних студентів (ймовірно, 6-8 осіб) до США для участі у навчальному турі, присвяченому законодавству та інноваціям в галузі інтелектуальної власності. Візит розпочнеться у Вашингтоні, округ Колумбія, де студенти зустрінуться з урядовцями, науковцями та представниками приватного сектору, щоб дізнатись про те, як виглядають права ІВ та політика США у цій галузі. 

Подорож може включати візити до USPTO, Апеляційного суду США по Федеральному округу та/або Суду з федеральних позовів, кафедри інтелектуальної власності юридичного факультету університету Джорджа Вашингтона. Далі гості вирушать до Пітсбурга, штат Пенсильванія, де зустрінуться з представниками наукових кіл та провідними представниками технічного сектору.

Цей візит має заохотити студентів продовжити кар’єру в галузі міжнародного комерційного права з усвідомленням того, чому захист прав ІВ є критично важливим для економічного розвитку України, особливо в інноваційних галузях.

Проєкт календаря заходів

Червень, липень, серпень 2021 року

— Початок розробки програмних матеріалів, включаючи спірну проблему, а також правила змагань (включаючи правила відбору кращих кандидатів для навчального візиту в США)

— Початок визначення експертів, які братимуть участь в ролі наставників/тренерів для команд, наголошуючи на можливості використовувати змагання як інструмент пошуку талантів та їх залучення у якості стажерів або працівників після завершення змагань.

Серпень 2021

— Початок поширення інформації про змагання серед університетів та відповідних організацій в Україні.

— Анонсування тренінгів з права ІВ для студентів.

— Початок консолідації матеріалів на визначеному веб-сайті.

Вересень 2021

— Анонсування змагань в університетах та через соціальні медіа, комунікаційні канали посольств та учбових закладів

Вересень, жовтень 2021

— Проведення онлайн та/або офлайн тренінгів з права ІВ та його поєднання з міжнародним договірним/комерційним правом в українських університетах (якщо в онлайн форматі, то два тренінги, відкриті для всіх студентів, якщо в офлайн, то цілоденні тренінги у 2-4х різних університетах з одночасною відеотрансляцією).

Жовтень 2021

— Визначення зацікавлених студентів/команд. Якщо буде достатньо українських студентів/команд, конкурс можна відкрити для студентів/команди з інших країн, включаючи Грузію (ПРКЦ потенційно може виступити спонсором) Польщу та США.

— Встановлення кінцевого терміну реєстрації команд.

— Поєднання команд з тренерами/наставниками з юридичного та комерційного сектору.

— Поширення матеріалів.

Листопад 2021 — Квітень 2022

— Проведення регулярних  «робочих годин», де групи можуть зустрічатися з адвокатами та експертами ПРКЦ для обговорення суперечливих проблем та питань ІВ/комерційного законодавства загалом.

— Визначення експертів, які оцінюватимуть письмові меморандуми.

Визначення експертів, які виступатимуть суддями усних дебатів та братимуть участь в конференції з ІВ. 

Грудень 2021 або січень 2022

— ПРКЦ може провести подальший тренінг з питань права ІВ для команд (особисто. віртуально чи в змішаному форматі).

Січень 2022

— Завершення прийому письмових меморандумів — частина перша.

— Експерти перевіряють письмові меморандуми та дають їм оцінку.

Лютий 2022

— Завершення прийому письмових меморандумів — частина перша.

— Експерти перевіряють письмові меморандуми та дають їм оцінку.

Квітень 26, 2022 (Міжнародний день ІВ)

— Конференція у Києві з права ІВ та комерційного права.

— Підсумкове змагання — усні дебати.

— Визначення команд-переможців.

Травень — Червень 2022

— Надання кращим учасникам змагань можливості пройти стажування (за можливості та погодження з приватним сектором та/або юридичною/судовою спільнотою в/за межами України).

Липень 2022

— Навчальна поїздка до США для кращих студентів-учасників змагань (критерії відбору будуть повідомлені окремо, ймовірно 6-8 студентів) для ознайомлення із законодавством та політикою в галузі інтелектуальної власності.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?