Про роль України на міжнародній арені: окрема думка Голови Комітету АПУ

КИЇВ — 02 червня 2021 року. «Чи знайоме вам відчуття смути, агресивної політики сусідів у вашій оселі? Між вами ніби й є паркан, проте ви не впевнені у його надійності», — зауважує Голова Комітету АПУ з міграційного права, член міжнародної ради Всесвітнього торгового центру в Києві, заступник Міністра соціальної політики України з питань євроінтеграції 2019-2020 рр. Сергій Ніжинський. Про роль України на міжнародній арені та її відносин із західними країнами очима юриста пан Ніжинський розповів у спеціальному матеріалі. 

«Росія не боїться спільного кордону з НАТО,

 але вона боїться спільного кордону з демократією» 

— Якщо сусід кричить на своїх родичів, залякує їх, допускає насильство у своєму домі, будьте впевнені, що незабаром сусід може навідатися й до вас додому з подібним наміром, якщо ви не дасте йому відсіч.

Уявіть, що поруч вас є такий сусід 600 років. Це те, що передається з покоління в покоління, від цього страждали ваші бабусі та дідусі, коли розмовляли рідною мовою, батьки, які були змушені жити за радянського режиму і помирати від штучного голоду, від цього страждала вся нація.

Я думаю, що Україна для ЄС і США — це не просто країна в самому центрі Європи, що має потужні агро- та технічні можливості. Це перша європейська незалежна країна, яка дала відсіч Путіну та його режиму.

Я переконаний, що ніхто не сумнівається, що сам факт того, що Росія «застрягла» в Україні, стримує Кремль від агресії проти Польщі, країн Балтії, Норвегії чи Фінляндії. Росія навіть не приховує, що розглядає Європу як об'єкт відкладеної експансії. Цим пояснюється впертість, з якою Путін просуває свій проєкт під назвою «Північний потік-2». Адже Росія вже багато років випробовує свої аргументи на кшталт «військова, газова, ядерна зброя, та мала демократія» в Україні.

Росія готова порвати з Європою. Російське керівництво постійно наголошує на цьому: «Якщо ви хочете миру, готуйтеся до війни». І це є повторенням риторики холодної війни. І, чесно кажучи, нам дуже пощастило разом із США та ЄС, що цього разу Україна опинилася по той бік барикад.

Щоб поговорити про перспективи та пріоритети нашої співпраці з НАТО у 2021 році, нам, очевидно, потрібно озирнутися на минулий рік, оскільки саме тоді ми заклали основи для рішучих кроків уперед вже у цьому році.

Українські відносини з Альянсом мають природу, що характеризується поступовим впевненим розвитком, спрямованим на досягнення конкретних результатів, притаманною політиці Європи загалом.

Недарма Україна посідає чільне місце у списку найбільших ворогів Росії. На другому місці. Відразу після США. Перед Європейським Союзом. 

Причорноморський регіон. Я впевнений, що ви всі згодні з тим, що Чорноморський регіон є стратегічно важливим для безпеки та стабільності всього євроатлантичного регіону.

Україна прагне і може бути стратегічним партнером НАТО у Чорному морі.

Впровадження стандартів НАТО. Триває поступовий перехід сектору безпеки та оборони України та Збройних сил України до стандартів НАТО. Сумісність Збройних Сил України з арміями країн-членів НАТО поступово посилюється.

Створюється національна система переходу до стандартів НАТО. Останнє засідання Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції було присвячене цьому питанню. Ми обговорили, як інтегрувати в єдину систему окремі елементи стандартизації, які існують в Україні та її Збройних Силах. Цілеспрямований та планомірний перехід сектору безпеки та оборони України, її збройних сил до стандартів НАТО є одним із головних пріоритетів уряду. Тож, уявімо, який військовий ринок відкритий для ЄС та США в Україні відповідно до стандартизації НАТО та скільки грошей втрачає Росія, яка залишається тут вже 100 років.

Візит Блінкена та його слова про те, що США не погодяться з ким-небудь щодо України без України, дали надію всій Європі.

Америку важко налякати. І не зроблять цього погрози Жириновського з часом забрати Аляску і навіть втручання в президентські вибори в США в епоху Трампа і Клінтона.

Америка знає, як ніхто, якою буває шкода від вчиненого злочину і шо таке превентивна політика. Зрештою, інвестори, бізнесмени та підприємці по всьому світі втратять свої статки, якщо розпочнеться війна в Європі.

Західні уряди сподіваються, що їхні дипломатичні зусилля зможуть стримати Володимира Путіна. Однак вони повинні мати план дій на випадок, якщо дипломатія виявиться безсилою. І цей план — Україна! Настав час остаточно здійснити Будапештський меморандум, захистити не лише Україну, а і Європу, що наша країна робила століттями. 

«Немає України без Європи та США, а Європи та США без України»

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?