Комітет АПУ закликав вдосконалити процедуру реєстрації у митному реєстрі об’єктів права ІВ

КИЇВ — 26 травня 2021 року. Комітет Асоціації правників України з інтелектуальної власності звернувся до Голови Державної митної служби України Павла Рябікіна та Міністра фінансів України Сергія Марченка з проханням про доопрацювання програмно-інформаційних комплексів для реалізації положень Порядку реєстрації у митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності.

Правники зазначили, що в процесі користування «Митним реєстром об’єктів права інтелектуальної власності», зокрема, подачі заяви про реєстрацію об’єкта ПІВ в електронній формі за допомогою засобів ІТС Держмитслужби виявлено низку значних недоліків. Пов’язані вони як з технічними проблемами системи, так і з невідповідністю механізму подачі заяви положенням Порядку реєстрації.

У своєму листі експерти Комітету навели перелік недоліків та запропонували шляхи вирішення наявних прогалин системи.

Крім того, члени Комітету АПУ висловлюють такі побажання до програмно-інформаційного комплексу «Митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності» Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби:

— для оптимізації часу, що витрачається на заповнення заяви та, у деяких випадках, ручного копіювання інформації, що була введена раніше, необхідно додати функцію автозаповнення рядка. Завдяки цьому, інформація, що була введена раніше, зможе автоматично підтягуватися для вибору при новому заповненні заяви;

— для зручності рекомендовано інтегрувати реєстр юросіб та базу імпортерів/експортерів митниці. Так інформація про заявника, виробника, імпортера, експортера, перевізника буде вводитися автоматично при заповненні поля з кодом ЄДРПОУ. 

Детальніше ознайомитися з текстом листа можна за посиланням.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?