Комітет АПУ надав пропозиції щодо вдосконалення законодавства про імплементацію положень REMIT
КИЇВ — 22 березня 2021 року. Комітет АПУ з питань енергетики нафти та газу звернувся до Голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи та народної депутатки України Людмили Буймістер і надав низку пропозицій щодо вдосконалення законопроєктів про імплементацію положень REMIT* №4503 та 4503-1.
Після детального аналізу законопроєктів і подальшого їх обговорення з колегами та нардепами, експерти Комітету АПУ звернули увагу законодавців на окремі прогалини документів. Зокрема, вони зауважили, що:
1. Законопроєкти потребують публічного обговорення з усіма учасниками енергоринків.
2. REMIT потребує поетапного впровадження:
«Законопроєкти передбачають різні рівні імплементації REMIT — від поступового light REMIT до повного full REMIT. Проте повна імплементація REMIT може бути надто складна та менш ефективна. На рівні ЄС був застосовано поетапний підхід до впровадження REMIT. Енергетичне Співтовариство також пропонує концепцію поступової імплементації REMIT», — йдеться в тексті листа.
3. Термін «оптові енергетичні продукти» потребує чіткого визначення. Правники зауважили, що законопроєкти містять пропозиції його трактування, проте вони не відповідають визначенню, передбаченому законодавством.
4. Положення щодо взаємодії між регуляторами потребують узгодження з положеннями Закону «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки».
5. Впровадження саморегулівної організації потребує додаткового обговорення з регуляторами та учасниками енергоринків.
*Примітка. REMIT — адаптована для сторін Енергетичного співтовариства версія регламенту №1227/2011 від 25 жовтня 2011 року, що передбачає встановлення вимог та правил для забезпечення прозорості та цілісності оптових ринків електроенергії й природного газу для запобігання зловживанням учасників, маніпулюванням і торгівлі інсайдерською інформацією.
Детальніше ознайомитися з пропозиціями та зауваженнями правників можна за посиланнями:
- Лист до народної депутатки України Людмили Буймістер.
- Лист до Голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи.
- Порівняльна таблиця законопроєктів.