Підвищення безподаткового ліміту на посилки: що передбачено та навіщо?

ЗАПОРІЖЖЯ  18 листопада 2020 року. 28 жовтня стало відомо про внесення до ВРУ проєкт закону, який передбачатиме підвищення ліміту на безподаткове відправлення міжнародних посилок зі 100 до 150 євро. 3 листопада документ направлений на розгляд Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. Що він передбачає та які наслідки потенційного прийняття новацій? Розповіли експерти Відділення АПУ в Запорізькій області спеціально для порталу UBR.

Анна Леус, адвокатка, членкиня Ради Відділення АПУ в Запорізькій області.

— Законопроєкт запропонований до прийняття для реалізації запровадженої раніше концепції письмового декларування товарів шляхом подання операторами поштового зв’язку та експрес-перевізниками електронних реєстрів, а також для приведення у відповідність норм Податкового та Митного кодексів України. Документ системно пов’язаний із проєктом Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) в міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування)».

Також однією з заявлених цілей, які має вирішити Закон у випадку його прийняття, є  уніфікація підходів, спрощення адміністрування та приведення у відповідність норм Митного та Податкового кодексів України.

Законопроєктом пропонується збільшити базу оподаткування податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях на адресу одержувача — фізособи зі 100 євро до 150 євро.

Пропонується:

— визначити відповідальними за нарахування та сплату до бюджету податку на додану вартість у разі ввезення товарів на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях оператора поштового зв'язку, експрес-перевізника, якщо ним здійснюється декларування таких товарів шляхом подання реєстрів (тимчасових та/або додаткових);

— привести у відповідність положення Податкового та Митного кодексів України в частині визначення бази оподаткування ПДВ та митом у разі ввезення товарів на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, шляхом закріплення, що базою оподаткування податком на додану вартість є частина їх митної вартості (для юридичних осіб або фізичних осіб  підприємців) або частина їх сумарної фактурної вартості (для фізичних осіб), що перевищує неоподатковуваний мінімум (еквівалент 150 євро);

 встановити можливість відстрочення сплати податку на додану вартість  протягом 30 днів з дати оформлення тимчасового реєстру з одночасним поданням додаткового реєстру;

 виключити норми, що стосуються питань декларування товарів для митних цілей та порядку здійснення митних формальностей, у зв’язку із включенням відповідних положень до проєкту Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування)», який є системно пов’язаним із цим законопроєктом.

Документом передбачено перехідний період щодо початку впровадження положень, передбачених пунктом 180.21. статті 180 та підпунктом 191.1.3. пункту 191.1. статті 191 Податкового кодексу України, шляхом зміни пункту 68 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Гладкий Дмитро, Голова Відділення АПУ в Запорізькій області, керуючий партнер АО «Гладкий і партнери»

— У разі прийняття ВРУ законопроєкту, оператори поштового зв’язку та експрес-перевізники стануть особами, відповідальними за сплату ПДВ з 30 червня 2021 року, тоді як документ набере чинності вже 1 січня 2021 року.

Позитивним для багатьох громадян може стати підвищення бази оподаткування ПДВ операцій із ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях на адресу одержувача  фізособи зі 100 євро до 150 євро. Також той факт, що питаннями декларування та сплати податку займатимуться перевізники.

Що стосується самих операторів поштового зв’язку та експрес-перевізників, то очікується збільшення обсягу поштових відправлень та, в свою чергу, зменшення «сірих» схем ввезення товарів через кордон.

Новини відділеннь

У вас є цікава ідея заходу?