Члени Ради Комітету АПУ з ІВ зустрілися з представниками Мінекономіки

КИЇВ — 22 вересня 2020 року. Члени Ради Комітету АПУ з інтелектуальної власності Катерина Сопова, Анна Кравчук та Катерина Сопільняк взяли участь у зустрічі з представниками Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства України — Андрієм Демчуком і Богданом Падучаком, де обговорили нагальні питання реформи інтелектуальної власності. Коротко про головні підсумки зустрічі — в нашому матеріалі.

Питання 1. Створення НОІВ

Щодо створення Національного органу інтелектуальної власності представники Міністерства зазначили про вчасне втілення планів. Так, НОІВ має запрацювати з 14 жовтня — дати, встановленої Законом №703. Крім того, вони розповіли, що наразі розглядається дві форми створення НОІВ шляхом: 1) виділу з ДП «Укрпатент» або 2) визначення його Національним органом ІВ.

Питання 2. Проведення конкурсу на посаду керівника НОІВ-у

Конкурс буде проведений за процедурою, визначеною постановою КМУ №777. Члени Ради Комітету АПУ запропонували завітати на засідання комісії під час конкурсного відбору та будь-яку допомогу, необхідну Мінекономіки для швидкого запуску НОІВ. У свою чергу, пан Демчук підкреслив, що Мінекономіки обов’язково розгляне питання щодо участі представників професійної спільноти в якості спостерігачів для забезпечення прозорості процедури.

Питання 3. Громадська рада при НОІВ

Наразі склад Наглядової ради НОІВ, визначений Законом №703, не відповідає Концепції реформування системи державної охорони інтелектуальної власності. Ключова прогалина — відсутність представників професійної спільноти та громадськості. З цього питання Богдан Падучак запевнив: Громадська Рада при НОІВ буде створена. Проте механізм її формування та склад окреслені не були.

Питання 4. Перегляд зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ

Представники Комітету АПУ з ІВ наголосили на необхідності негайного опублікування нової постанови щодо зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти ІВ. Терміновість пов’язана з тим, що окремі нові збори наразі Укрпатент не може отримувати, хоча вони передбачені спеціальними законами у сфері ІВ через прийняття Законів №№ 715, 716.

Крім того, правники нагадали , що зараз триває судовий спір у зв’язку із позовом про визнання Постанови 496 протиправною та її скасування.

«У разі задоволення позову наявний ризик, що всі надлишкові суми за збори, починаючи з 2019 року, необхідно буде повернути заявникам. Крім того, через введення нової процедури визнання охоронних документів недійсними Апеляційною палатою (post-grant oposition) з 14.10.2020 НОІВ вже має розглядати відповідні заяви та отримувати кошти за такі дії», — зазначила Катерина Сопова.  

Правники додали, що для опублікування нової Постанови щодо зборів нічого не заважає, оскільки її проєкт вже отриманий завдяки ініціативі Дмитра Романовича та піврічним переговорам із професійними організаціями і патентними повіреними, зокрема, представниками АПУ. Однак її проєкт так і не був опублікований, оскільки чекали нових законів, а тепер чекають на НОІВ. Скільки ще часу потрібно? Але представники Мінекономіки запевнили, що Постанова буде переглядатися після створення НОІВ, а всі нові дії НОІВ вчинятиме безкоштовно.

Питання 5. Строки видачі охоронних документів

Щодо дій, які наразі запроваджують для зменшення строків розгляду заявок на об’єкти інтелектуальної власності, які зараз досягають 25-28 місяців для торговельних марок, представники Мінекономіки запевнили, що контролюють це питання.

На завершення зустрічі члени Ради Комітету АПУ запросили представників Мінекономіки на ІР UKRAINE NOW 2020 — щорічну Конференцію з інтелектуальної власності.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК