Правники вкотре вимагають зупинити блокування реформи галузі ІВ

КИЇВ  30 липня 2020 року. Комітет АПУ з інтелектуальної власності звернувся до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Міністра економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка з вимогою зупинити блокування реформи державної системи правової охорони інтелектуальної власності (далі — ІВ) та нарешті завершити її, забезпечивши швидкі та прозорі процеси створення Національного органу інтелектуальної власності (далі  НОІВ).

Причиною обурення правників стало повторне призначення на посаду генерального директора Укрпатенту Андрія Кудіна — в листопаді 2019 року його було звільнено за низку грубих порушень законодавства. Серед них — системне невиконання запланованих фінансових показників, необґрунтоване збільшення витрат на оплату праці Кудіна, неефективні управлінські рішення при придбанні активів тощо.

Експерти Комітету АПУ нагадали, що Укрпатент виконує основні функції державної системи правової охорони ІВ, а, відтак, відіграє ключову роль в її реформуванні. Крім того, на базі інституту буде створений НОІВ відповідна подія передбачена Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності», прийнятим ВРУ 16 червня. Правники підкреслили — на неї спільнота ІВ очікує понад 5 років, з моменту ухвалення концепції реформування відповідної держсистеми. Нагадаємо, що необхідність такого реформування зумовлена проблемами, які виникли саме через непрофесійний менеджмент Укрпатенту.

Та, попри зазначене, 22 липня генерального директора Укрпатенту  Андрія Кудіна все ж поновили на посаді:

«Відповідальність за вказані порушення винні особи досі не понесли. Через відновлення Керівника Укрпатенту професійна спільнота стурбована можливим блокуванням реформи та завершенням формування НОІВ»,  йдеться у тексті звернення.

Нагадаємо, що в травні поточного року Комітет АПУ з ІВ уже звертався до Ігоря Петрашка з вимогою не допустити до керівництва ключовим інститутом сфери ІВ осіб, які відверто блокують впровадження реформи, підтриманої парламентом.

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?