Антикризова інфо-допомога бізнесу, pt.1: рейдерство під час карантину

КИЇВ — 04 травня 2020 року. Карантин триває, а його фінал та наслідки, зокрема для бізнесу, поки залишаються поза межами чіткого розуміння. Ми ж переконані, що фінал пандемії буде максимально позитивним у випадку, якщо ми будемо діяти разом.

Так, спільно з бізнес-виданням The Page ми розпочали медіапроєкт для допомоги бізнесу. Упродовж тижня ми отримуємо найболючіші питання від підприємців, а експерти Асоціації правників України надають кваліфіковані відповіді та поради. Раз на тиждень ми обираємо найактуальнішу тему та висвітлюємо її у прямому ефірі. Головний редактор The Page Андрій Юхименко інтерв’ює юриста та ретранслює запитання від глядачів.

Перший вебінар було присвячено темі рейдерства — наприкінці березня Міністр юстиції Денис Малюська повідомив про значний сплеск корпоративного мародерства. Обмежувальні заходи не просто не стали на заваді зловмисникам, а розв’язали їм руки. Ми вирішили з’ясувати, як ускладнити рейдерам життя. Респондентом онлайн-зустрічі став Євген Грушовець, партнер Ario Law Firm, адвокат.

Він дав чітку інструкцію для самозбереження бізнесу від рейдерів під час карантину та після його завершення. Так, він розповів про умови роботи під час обмежень, аспекти психології рейдерів, про які варто знати, щоб не стати їх жертвою, та пояснив, що робити, якщо злочинці вже на порозі.

«Варто пам’ятати: виконавець не є замовником. Тут потрібно знайти джерело небезпеки. В ідеалі — попередити його»

Найбільша небезпека, за його словами — фізичне заволодіння над контролем підприємства. Процес рейдерства при цьому є досить тривалим, тому його можна та потрібно попередити. Перш за все, експерт радить постійно аналізувати та чітко усвідомлювати свої як сильні, так і слабкі сторони. Крім того, потрібно виявити потенційних конкурентів і їх інтереси. Ідеальний варіант — формування сильного штату із залученням ЗМІ для попередження рейдерства.

Наступний вебінар відбудеться вже 8 травня. Ми обговоримо новий Закон про фінансовий моніторинг разом із Василем Андрусяком, керівником практики податкового права АО «Моріс Груп».

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?