Проблеми нерухомості обговорили під час онлайн-засідання Комітету АПУ
КИЇВ – 24 квітня 2020 року. Про проблеми набуття права власності на допоміжні приміщення у багатоповерхових будинках говорили разом із Надією Гніздовською, адвокаткою, партнеркою АО «Юріс Феррум» під час онлайн-засідання Комітету АПУ з нерухомості та будівництва.
Правовий статус
Так, юристка розповіла про нюанси правового статусу допоміжних приміщень, їх види та можливі обмеження в користуванні. Допоміжні приміщення у багатоповерхових будинках за словами Надії, не є окремими об’єктами нерухомості, належать до житлового фонду та перебувають у спільній власності жильців будинку. При цьому, не можна поділити спільне майно між співвласниками, а ті, в свою чергу не мають права на виділення в натурі частки зі спільного майна.
Виникнення ж права власності залежить саме від статусу приміщення – допоміжного чи нежитлового.
5 головних проблем відчуження допоміжних приміщень
Власне, відчужені такі приміщення, за словами юристки, можуть бути, якщо вони не є самостійними або не потрібні для експлуатації. При цьому, для продажу спільного майна обов’язковою умовою є згода власників усіх квартир, відповідне рішення про відчуження, прийняте на загальних зборах і, зрештою, використання отриманих коштів на потреби будинку. ОСББ, при цьому, має бути балансоутримувачем будинку.
Однак, є низка проблем при реалізації відчуження. Серед експерт виокремила: 1. відсутність окремого техпаспорту на допоміжні приміщення, 2. окремої адреси та 3. документів, які підтверджують право власності на такі приміщення, 4. відсутність про них інформації у Держреєстрі прав на нерухомість. Ключова, 5 проблема – допоміжні приміщення не є окремими об’єктами нерухомості.
З презентацією Надії Гніздовської можна ознайомитися за посиланням.
Всі записи вебінарів від АПУ можна переглянути за посиланням. Підписуйтеся на наші сторінки сторінках у мережах Facebook, Youtube, Instagram, LinkedIn, підписуйтеся на Телеграм-канал АПУ та слідкуйте за оновленнями на нашому сайті. Про всі оновлення ми повідомляємо в режимі реального часу.