«Зелений» енергетичний перехід до 2050 року: основні питання

КИЇВ – 11 лютого 2020 року. Міністерство енергетики та захисту довкілля України 21 січня презентувало проєкт Концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року, який зумовлений суттєвою трансформацією підходів до розвитку енергетики у світі та особливою увагою до проблем боротьби зі зміною клімату та сталого розвитку економіки. Підписання Паризької угоди у 2015 році окреслило нові міжнародні зобов'язання держав в контексті посилення кліматичної політики.   

Основні питання впровадження Концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року правники обговорили разом із заступником Міністра енергетики та захисту довкілля Сергієм Масліченком, Головою Правління Громадської спілки «Українська вітроенергетична асоціація» Андрієм Конеченковим, провідним науковим співробітником Інституту економіки та прогнозування НАН України Олександром Дячуком, виконавчим директором «Асоціації Сонячної Енергетики України» Артемом Семенишиним. Модерували захід Марина Гріцишина, Голова Комітету АПУ з питань енергетики, нафти і газу, керівник практики енергетики SayenkoKharenko та Катерина Сорока, Голова Комітету АПУ з природних ресурсів, природоохоронного та екологічного права, Радник ТОВ «Ді Ел Ей Пайпер Україна».

На засіданні розглядалися плани щодо подальших змін у стратегічних документах: Національному плані дій з відновлюваної енергетики, Енергетичній стратегії до 2035 року та ін.; обговорювалися питання розвитку та залучення інвестицій у ВДЕ в рамках Концепції, здійснення заходів з енергоефективності, реформування вугільної галузі та впровадження систем накопичення електричної енергії.

Сергій Масліченко зазначив, що в першому-другому кварталі 2020 року Кабінет Міністрів України повинен прийняти Концепцію. Він наголосив, що Енергетична стратегія України до 2035 року є застарілою та потребує внесення змін. Окремо пан Масліченко наголосив, що наразі активно готується Інтегрований план боротьби зі зміною клімату та розвитку енергетики до 2030 року, який буде планом реалізації Концепції на найближче десятиліття.

Андрій Конеченков під час засідання наголосив, що підхід до розробки та реалізації Концепції має бути комплексним, теоретичний підхід щодо розвитку відновлюваних джерел енергії повинен мати практичну складову. Як приклад, він зазначив, що ДП «Гарантований покупець» підписав pre-PPAs (попередні договори купівлі-продажу електричної енергії за «зеленим» тарифом) на велику загальну потужність, проте у ДП «Гарантований покупець» немає коштів для оплати по таким договорам.

На важливості питання залучення інвестицій для розвитку відновлюваної енергетики та досягнення показників, передбачених Концепцією, окремо наголосила Марина Гріцишина.     

Обговорювалося також питання впровадження систем накопичення електричної енергії. Учасники засідання наголосили на важливості прийняття відповідної нормативної бази для запровадження систем накопичення.  

В цілому правники підтримали проект Концепції Міністерства енергетики та захисту довкілля України та домовились про співпрацю в доопрацюванні проекту Концепції.

 

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК