Кримінально-правові проблеми відсторонення від посади: підсумки обговорення

КИЇВ — 02 жовтня 2019 року. Під час засідання АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права учасники обговорили кримінально-правові проблеми відсторонення від посади разом з Тарасом Пошиванюком, партнером ЮК EQUITY та Євгеном Солодко, Головою Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права, партнером ЮФ «Sayenko Kharenko».

Учасники обговорили правові підстави та необхідні вимоги до клопотання про відсторонення, на що суди звертають увагу при задоволенні клопотання про відсторонення від посади, а також актуальну судову практику та приклади із власної практики.

Зокрема, Тарас Пошиванюк, на прикладі реальних кейсів, детально розглянув положення про відсторонення від посади, правові підстави для таких дій. Зокрема, про відсторонення від посади члена Національного агентства з питань запобігання корупції подає клопотання про відсторонення Генеральний прокурор або його заступник.  

Також він підкреслив, що суд не повинен брати до уваги припущення про те, що підозрюваний-обвинувачений може незаконно впливати на свідків, якіє працівниками інших органів, структур.

Розглядаючи підстави для відхилення клопотання, експерт підкреслив, що досудове розслідування повинно бути закінчено: 

1. Протягом одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;

2. Протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

Пан Пошиванюк також зазначив, що у разі закінчення строку досудового розслідування прокурор не може  звертатися із клопотанням провідсторонення, а також слід брати до уваги запобіжний захід, який вже застосовано до підозрюваного:

«Якщо орган досудового розслідування  тривалий час не звертається із клопотанням про відсторонення, а  підозрюваний не вчиняє «компрометуючих» дій, то, очевидно, відсутня потреба у відстороненні», — зазначив експерт.

У свою чергу, Євген Солодко продовжив розгляд практичних кейсів та зазначив:

«Питання відсторонення від посади завжди фігурує у так званій злочинності білих комірців. Тож потрібно підходити творчо до цього моменту. Тут, як не парадоксально потрібно, перш за все, знайти відповідь на два питання «Кому вигідно» та «Навіщо». Буде відповідь - знайдеш злочинця»

Ми нагадуємо, що Асоціація правників України проводить онлайн-трансляції всіх засідань комітетів для членів регіональних відділень. Якщо Ви бажаєте отримати доступ до перегляду відео, будь ласка, надішліть посилання на Вашу сторінку в мережі «Фейсбук» на адресу електронної пошти: amaksimov@uba.ua.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?