Комітет АПУ з ІВ висловив занепокоєння щодо змін до Митного кодексу

КИЇВ — 11 вересня 2019 року. Експерти Комітету з інтелектуальної власності АПУ направили відкрите звернення Голові Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данилу Гетманцеву щодо запропонованих змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України.

Глибоке занепокоєння правників викликала нова редакція підпункту а) пункту 17 ст. 4 Митного кодексу України:

«Запропоноване положення «при тому, що ці товари виготовлені з порушенням прав власника такої торговельної марки в країні виробництва» фактично нівелює ефективність Переліку об'єктів права інтелектуальної власності, включених до митного реєстру.

Фактично зазначене положення законопроекту у редакції від 02.09.2019 р. відкриває сумні перспективи для масштабного збільшення об’єму ввезення та продажу на українському ринку будь-якої контрафактної продукції, що суттєво знизить інвестиційний потенціал України.

Окрім того, експерти звернули увагу на те, що Україна взяла на себе міжнародні зобов’язання у сфері охорони прав ІВ на кордоні та боротьби з контрафактом, які будуть порушені нею у випадку фактичного паралічу роботи такого інструменту.

Юристи також підкреслили: ніщо в Угоді про асоціацію України з ЄС не передбачає необхідності або обов’язку правовласника доводити порушення його прав у судах країни виробництва підозрілих товарів.

У підсумку вони зазначили, що прийняття вказаного підпункту не відповідатиме стандартами міжнародного законодавства та законодавства Європейського союзу, у тому числі Регламентові (ЄС) № 608/2013.

«Окрім того, такі зміни матимуть наслідком фактичну втрату чинності таким інструментом, як Перелік об’єктів права інтелектуальної власності, включених до митного реєстру, що, у свою чергу, призведе до порушення Україною її міжнародних зобов’язань та погіршення інвестиційного клімату», — вказано у зверненні.

Зі зверненням можна ознайомитися за посиланням

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?