Комітет АПУ проти знищення винахідницької діяльності в Україні

КИЇВ — 11 липня 2019 року. Комітет АПУ з інтелектуальної власності направив відкрите звернення Міністру економічного розвитку і торгівлі Степану Кубіву щодо підвищення розміру зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності з проханням надати відповідь на наступні питання:

1. Чи підготовлено економічне обгрунтування підвищеня розмірів зборів?

2. Досвід яких країн було враховано при ухваленні рішення про фінансування легалізації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади за рахунок зборів за дії, пов’язані з охороною прав на ОПІВ?

3. Досвід яких країн враховано при ухваленні рішення про наповнення фонду державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей), промислових зразків за рахунок зборів за дії, пов’язані з охороною прав на ОПІВ?

4. Чи були розглянуті пропозиції та зауваження громадськості щодо підвищення зборів, висловлені на круглому столі, що проходив в АПУ 05 березня 2018 року?

5. Чому не були враховані зауваження та пропозиції громадськості щодо проекту зазначеної постанови?

6. Яким чином буде здійснений розподіл отриманих зборів?

7. Яким чином буде забезпечена прозорість діяльності системи правової охорони інтелектуальної власності та відкритість інформації про обсяг отриманих та використаних коштів від зборів?

Нагадаємо, що 12 червня 2019 року, без публічного обговорення та всупереч зауваженням і пропозиціям громадськості  Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 496, відповідно до якої, підвищено розміри зборів за дії, пов’язані з охороною прав на ОПІВ в Україні в середньому в 3-9 разів.

Мотивовано таке рішення бажанням осучаснити рівень зборів за реєстрацію та охорону прав інтелектуальної власності відповідно до економічних реалій в Україні, а також потребою вдосконалення і модернізації функціонування системи охорони прав інтелектуальної власності в Україні та її суб'єктів.

Натомість, у Комітеті АПУ переконані — в умовах глибокої економічної кризи в Україні, необгрунтоване підвищення розмірів зборів призведе до знищення винахідницької діяльності в Україні, стане перепоною інноваційного розвитку країни та є загрозою національній безпеці України.

«І це при тому, що Україна, згідно з підрахунками Міжнародного валютного фонду, є однією з найбідніших країн Європи», — йдеться у відкритому зверненні.

Крім того, Комітетом АПУ з інтелектуальної власності була запропонована зустріч на базі Комітету АПУ за участі представника Мінекономрозвитку для обговорення вищезазначених питань.

З відритим зверненням можна ознайомитися за посиланням.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?