Зважена стратегія оцінки ризиків під час формування комерційної політики компанією-виробником лікарських засобів

КИЇВ — 19 березня 2019 року. Комітет з фармацевтичного права та Комітет з кримінального та кримінально-процесуального права обговорили стратегію оцінки ризиків під час формування комерційної політики компанією-виробником лікарських засобів.

Модерувала захід Ірина Головкова, Голова Комітету з фармацевтичного права, директор юридичного департаменту в Україні та СНД, уповноважена особа з питань запобігання корупції ТОВ «Фарма Старт» групи компаній «Асіно АГ» (Швейцарія).

Сергій Смірнов, член ради Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права, партнер Sayenko Kharenko, порушив таке питання: «Декларування в реєстрі МОЗ іншої (більш високої щодо ретейлової) зміни оптово-відпускної ціни з метою реалізації лікарського засобу в державних закупівлях може стати підставою для початку досудового розслідування?». 

За словами експерта, суть провадження (ст. 190, 358 УК) звучить так: «Реєстрація в ДП «Державний експертний центр МОЗ України» медичних препаратів як лікарських засобів, тоді як у країні виробника, на думку правоохоронців, ці препарати зареєстровані як біологічно активні добавки». 

Тарас Безпалий, радник ЮК «Правовий Альянс», та Андрій Горбатенко, адвокат, асоційований партнер ЮК «Правовий Альянс», розглянули знижки та бонуси виробників лікарських засобів, а саме: як промоція й участь у державних закупівлях може стати підставою для початку досудового розслідування та оглянули останні тенденції при розслідуванні злочинів у фармацевтичному секторі.

Також спікери розповіли про віртуальні чи реальні маркетингові договори з аптечними мережами, або як не стати недобросовісним замовником послуг.

 

 

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?