Банківське та позабанківське фінансування. Актуальна судова практика

КИЇВ — 29 травня 2018 року. Комітет з цивільного, сімейного та спадкового права спільно з Комітетом з банківського, фінансового та страхового права Асоціації правників України провели засідання, присвячене обговоренню проблем укладення та виконання договору позики та альтернативних фінансових інструментів.

Серед спікерів, які вели дискусію, були: Марія Грабовська, експерт Асоціації «Об’єднання фінансових установ», Ігор Калітвенцев, член юридичного комітету Асоціації Лізингодавців України, адвокат, керуючий партнер KPD Consulting Law Firm, Марина Масіч, директор Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців», Ольга Ткаченко, начальник юридичного відділу Compliance&AML Claims Management Porsche Finance Group (ТОВ «Порше Лізинг Україна», ТОВ «Порше Мобіліті», ТОВ «Порше Страхове Агентство»), Владислав Кисіль, член Ради Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права, партнер KPD Consulting Law Firm, та Антон Коробейніков, член Ради Комітету АПУ з банківського, фінансового та страхового права, партнер Sayenko Kharenko.

Обговорили лізинг як альтернативний фінансовий інструмент та пов’язану з його застосуванням проблемну судову практику. Ігор Калітвенцев окреслив низку проблемних питань та озвучив позиції суду. Зокрема, звернув увагу на обов’язкове нотаріальне посвідчення договору фінансового лізингу, несправедливі для споживачів умови договору лізингу, труднощі стягнення платежів з лізингоотримувача за фактичне користування об’єктом лізингу після розірвання договору тощо (див. презентацію Ігоря Калітвенцева «Лізинг: проблемна судова практика»).

Судову практику з питань нарахування відсотків у випадку дефолту проаналізував Владислав Кисіль, надавши кілька порад гостям, як мінімізувати негативні наслідки. Антон Коробейніков детально описав кейс щодо поруки фізичної особи за зобов’язаннями з особливою правосуб’єктністю від розгляду судом першої інстанції до постанови Верховного Суду. З деталями справи можна ознайомитись у презентації Антона Коробейнікова.

Долучайтеся до заходів АПУ та дізнавайтеся про останні тенденції судової практики і не тільки.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?