Застосування Закону «Маски-шоу cтоп». Що нового?

КИЇВ — 16 травня 2018 року. Комітет з кримінального та кримінально-процесуального права АПУ вкотре запросив правників обговорити застосування Закону «Маски-шоу cтоп».

Поділитися власним досвідом та подискутувати прийшли Тарас Безпалий, радник Legal Alliance Company, адвокат, Оксана Бірса, суддя, заступник голови Дніпровського районного суду м. Києва, Тарас Пошиванюк, член Ради Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права, партнер ЮК EQUITY, та Володимир Рудниченко, член Ради Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права, радник практики кримінального права МЮФ Integrites, адвокат.

Темою для обговорення на засіданні стали останні зміни до КПК, внесені на підставі Закону «Маски-шоу стоп» та поправок Лозового, зокрема, обшуки по-новому; вилучення комп’ютерної техніки; п. 10 ч.1 ст. 284 КПК України як нова підстава для закриття кримінального провадження; вимоги до фіксації судових процесів; строки досудового розслідування; призначення експертизи по-новому; оскарження підозри тощо.

Як нагадав Тарас Пошиванюк, приводом для прийняття Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування» (відомий як «Маски-шоу стоп») став звіт Бізнес-омбудсмена «Зловживання повноваженнями з боку правоохоронних органів у їх стосунках з бізнесом». Про «поправки Лозового» спільнота дізналась завдяки публікаціям народних депутатів у Facebook, оскільки вони подавалися в пакеті з новими редакціями інших кодексів.

Адвокат детально розповів про новели щодо проведення обшуків та вилучення комп’ютерної техніки і навів корисні приклади із судової практики. Зокрема, звернув увагу на те, що У 90% випадків вимога щодо обов’язкової відеофіксації працює, і слідчі дотримуються її, однак не завжди відеофіксація розпочинається з моменту вручення ухвали про обшук, і тоді неможливо зафіксувати клопотання володільця майна про необхідність дочекатися адвоката. Пан Пошиванюк надав кілька порад адвокатам, як використати цю обставину для захисту клієнта (детальніше — у презентації «Застосування Закону «Маски- шоу STOP»»).

Про труднощі із скасуванням повідомлення про підозру в порядку ст. 303 КПК України розповів Тарас Безпалий. Адвокат окреслив підстави для скасування повідомлення про підозру або визнання особи такою, що не набула статус підозрюваного, порадив, як коректно написати прохальну частину та навів корисні приклади із судової практики. Детальніше з інформацією можна ознайомитися у презентації Тараса Безпалого.

«Новели з розумними строками: чи реально їх встановити» — тема доповіді Володимира Рудниченка. Спікер дав практичні покрокові інструкції колегам, які допоможуть забезпечити дотримання розумних термінів при розгляді справи.

Ми запрошуємо вас долучатися до наших заходів та отримувати поради від найкращих фахівців різних галузей права. З нами цікаво!

Новини комітету

У вас є цікава ідея заходу?