Фінансові транзакції: корпоративні погодження за новими правилами

КИЇВ — 15 березня 2018 року. Комітет з банківського, фінансового та страхового права Асоціації правників України провів засідання, присвячене нюансам підготовки та отримання корпоративних погоджень для фінансових транзакцій відповідно до нового законодавства про товариства.

Модераторами засідання виступили Андрій Нікіфоров, голова Комітету з банківського, фінансового та страхового права АПУ, керівник банківської та фінансової практики київського офісу МЮФ Kinstellar, та Ігор Лозенко, член Ради Комітету з банківського, фінансового та страхового права АПУ, радник Sayenko Kharenko.

Експерти поділилися своїм досвідом підготовки та отримання корпоративних погоджень у складних багатосторонніх транзакціях, а також розглянули випадки, коли українське корпоративне законодавство впливає на структурування транзакції та договірну документацію. Були проаналізовані поточна редакція Закону «Про акціонерні товариства» (Закон про АТ), редакція Закону про АТ, яка діятиме з 1 травня 2018 року, та Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», який був підписаний Президентом 12 березня 2018 року (Закон про ТОВ).

Доповідачі розглянули підходи до визначення значного правочину відповідно до Закону про АТ та Закону про ТОВ та обмінялися думками з аудиторією щодо того, наскільки такі підходи відповідають змісту фінансових транзакцій. Також детально обговорили категорії, через які визначаються значні правочини — вартість, активи та фінансова звітність. Також експерти проаналізували, чи справді є заінтересованість за деякими фінансовими договорами, які за Законом про АТ та Законом про ТОВ вважаються правочинами із заінтересованістю.

Протягом засідання Комітету були також розглянуті порядок прийняття рішень щодо вчинення значних правочинів та правочинів із заінтересованістю, а також нові правила, що стосуються наступного схвалення правочинів.

Детальніше про це можна прочитати у презентації «Фінансові транзакції: корпоративні погодження за новим законодавством про АТ та ТОВ».

Комітет з банківського, фінансового та страхового права Асоціації правників України запрошує долучатися до майбутніх обговорень найактуальніших питань національного законодавства та слідкувати за анонсами майбутніх подій на сайті АПУ.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?