Звернення Комітету АПУ щодо питань охорони інтелектуальної власності

КИЇВ — 29 грудня 2017 року. Комітет АПУ з інтелектуальної власності АПУ звернувся до Першого віце-прем’єр-міністра, Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва з проханням провести публічне обговорення проекту Постанови КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1756 і від 23.12.2004 р. № 1716» та створити робочу групу з напрацювання прозорих і збалансованих пропозицій щодо зміни розмірів зборів у сфері охорони прав інтелектуальної власності.

8 грудня 2017 р. на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ України) було оприлюднено для громадського обговорення проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1756 і від 23.12.2004 р. № 1716».

На підставі аналізу зазначеного документа можемо констатувати, що запропонований механізм створення економічних умов для розвитку державної системи правової охорони інтелектуальної власності потребує доопрацювання.

Так, видається доцільним проведення МЕРТ України економічного дослідження розмірів ставок зборів, оскільки положення, покладені в основу обґрунтування збільшення розмірів ставок, є дискусійними. Окрім того, у проекті документа варто було врахувати інституційні зміни у сфері державного управління системою інтелектуальної власності та зміни, які потрібно внести до спеціального законодавства, що регулює питання, пов’язані із набуттям та розпорядженням правами інтелектуальної власності, у контексті імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

З урахуванням викладеного вище Комітет з інтелектуальної власності Асоціації правників України просить:

— провести публічне обговорення проекту Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1756 і від 23.12.2004 р. № 1716» за участі представників, зокрема, Асоціації правників України;

— створити робочу групу з напрацювання прозорих і збалансованих пропозицій щодо зміни розмірів зборів у сфері охорони прав інтелектуальної власності.

Комітет з інтелектуальної власності АПУ готовий делегувати представників для спільної роботи.

Сподіваємося на плідну співпрацю.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?