Руки на стіл! Або експертні маніпуляції у кримінальному процесі

КИЇВ — 13 грудня 2017 року. Комітет з кримінального та кримінально-процесуального права Асоціації правників України провів круглий стіл, на якому учасники обговорили можливі експертні маніпуляції у кримінальному процесі та отримали практичні рекомендації щодо експертного забезпечення позиції захисту за матеріалами реальних справ.

Доповідач Сергій Волочай, директор SeLeV Consulting Group Ltd, незалежний судовий експерт, влаштував інтерактивну доповідь із залученням власного досвіду учасників та виявлення ознак експертного маніпулювання. На заході були використані відеофрагменти з фільмів.

На прикладі відеоілюстрацій учасникам довели, що експерта робить експертом не «корочка», а рівень компетенції. Сергій Волочай зазначив: «В одному з наведених фрагментів зображений допит експерта, і перше, що встановлюється — рівень реальних компетенцій. У нас адвокати з подачі суддів сприймають «корочку» експерта як карт-бланш, далі, як правило, не з’ясовують, чи має «окорочкований» експерт, крім папірця, ще й реальні компетенції».

Головна мета, як визначив експерт — актуалізувати досвід учасників і сформувати рекомендації щодо поліпшення ефективності співпраці в парі «адвокат — експерт».

Основні питання, які розкрив спікер, стосувалися підміни предмета дослідження, підміни виду експертного дослідження, принципів науковості на противагу відомчому регулюванню. Експерт охарактеризував основні системні маніпуляції та за матеріалами реальних справ надав практичні рекомендації щодо можливості експертного забезпечення позиції захисту.

Ми запрошуємо всіх приєднуватися до наших заходів та отримувати поради провідних експертів з «перших рук». З нами корисно і цікаво!

Презентація: Руки на стіл! Або експертні маніпуляції у кримінальному процесі. Автор — Сергій Волочай.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?