Моральні засади кримінального захисту: де межа?

КИЇВ — 5 грудня 2017 року. Комітет з кримінального та кримінально-процесуального права Асоціації правників України зібрав юристів обговорити моральні засади кримінального захисту.

Як зазначив єдиний лектор та модератор Євгеній Солодко, адвокат, старший партнер АО «Солодко і партнери»: «тема обрана не випадково — ми спостерігаємо втрату моральних орієнтирів суспільства. Та наша робота — не виняток. Чи маємо ми захищати «будь-якою ціною», що є неприйнятним, а що — взаємовиключним для нашої професії? Які моральні засади кримінального захисту? Чи потрібно адвокатам виправдовуватися за свою роботу?».

Євгеній Солодко, на прикладі останніх гучних подій у державі, розмірковував про доволі складні та неоднозначні питання адвокатської етики, що турбують адвокатів на стадії прийняття справи та її подальшого ведення, під час вибудовування лінії захисту клієнта та застосування різноманітних методів доказування.

Залишаючи колегам право обирати свій підхід і визначати для себе можливі межі етичного вибору, він поділився своїми поглядами на питання протиставлення замовлення суспільства на справедливість (часто спровоковану ЗМІ) та інтересів клієнта, питання емоційного заглиблення у проблеми клієнта.

Лектор так прокоментував свою позицію: «Якщо адвокат щиро переймається ситуацією підзахисного, це зміцнює довіру до адвоката, дозволяє адвокату глибше зрозуміти проблему та якісніше здійснювати захист. Але кожен адвокат сам вирішує для себе, чи варто «помирати з кожним пацієнтом».

Продовжуючи лекцію, Євгеній Солодко перейшов до питань необхідності доказування об’єктивної істини, етичних труднощів захисту дійсно винного клієнта та питань допустимості засобів захисту у такому випадку.

Наприкінці лекції гості обговорили питання допуску до професії, зовнішнього вигляду адвоката та вимог до робочого місця адвоката.

Асоціація правників України запрошує долучатися до наших заходів. Анонси наших подій ви знайдете на сайті АПУ та на сторінці у Facebook.

Презентація: Моральні засади кримінального захисту. Автор — Євгеній Солодко.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?