Повідомлення про підозру спецсуб’єктам: порядок вручення та оскарження

КИЇВ — 15 листопада 2017 року. Комітет з кримінального та кримінально-процесуального права АПУ провів обговорення особливостей повідомлення про підозру спеціальним суб’єктам, можливостей його оскарження та допомоги адвоката при вирішенні цього питання.

Доповідачами виступили: Тарас Безпалий, заступник голови Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права, адвокат, радник ЮК «Правовий Альянс»; Євген Грушовець, адвокат, партнер Ario Law Firm, та Володимир Рудниченко, керівник практики кримінального права МЮФ Integrites.

Володимир Рудниченко розповів про порядок повідомлення про підозру Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та торкнувся питання повноважень прокурора у кримінальному провадженні під час перебування у відрядженні: «Найбільш активна та актуальна дискусія відбувається навколо сприйняття САП норм КПК та підстав оскарження повідомлення про підозру. Також нагальними є питання статусу адвоката та полегшення допуску адвоката до правоохоронних органів та суду».

Питання оскарження повідомлення про підозру спеціальним суб’єктом, визначеним статтею 481 КПК, розкрив Тарас Безпалий. Він описав порядок вручення повідомлення суддям, адвокатам та депутатам, окреслив підстави та способи оскарження, розповів, як формулювати прохальну частину скарги та чим її обґрунтувати і навів приклади успішної судової практики.

«Спеціальний статус адвоката: плюси і мінуси» — тема доповіді Євгена Грушовця. На сьогоднішній день виключно адвокат здійснює представництво особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення. Спікер розкрив проблему недопуску адвокатів до правоохоронних органів на підставі адвокатського посвідчення, аргументував, чому варто оформляти ордер про надання правової допомоги як підтвердження повноважень та запропонував внести відповідні зміни до законодавства.

Засідання Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права АПУ завжди викликають конструктивну дискусію серед колег та створюють нові можливості для вдосконалення правового поля держави. Долучайтеся! Анонси подій дивіться на сайті АПУ.

Презентація: «Скасування повідомлення про підозру в порядку п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України». Автор — Тарас Безпалий.

Презентація: «Спеціальний статус адвоката: плюси і мінуси». Автор — Євген Грушовець.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?