Практичні поради адвокатам від омбудсмена

КИЇВ — 5 жовтня 2017 року. Комітет з кримінального та кримінально-процесуального права Асоціації правників України провів засідання, на якому учасники обговорили типові порушення прав людини у кримінальному процесі, а також можливості сприяння Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини захисту прав, свобод та інтересів особи у кримінальному провадженні.

Доповідачем виступила Валерія Лутковська, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини.

Спікер звернула увагу адвокатів на стиль звернень до омбудсмена — для підвищення ефективності важливо не обтяжувати їх юридичною термінологією, а зосередитися на розкритті обставин справи. Потрібен індивідуальний підхід! Валерія Лутковська зазначила, що у низці випадків сама особа краще розповідає про суть проблеми, ніж її адвокат. Ключове питання тут: чому ви вважаєте, що права особи порушені? 

Доповідач у виступі зупинилася на питанні вивезення особи, узятої під варту, до закладу охорони здоров’я для надання медичної допомоги, закликавши використовувати наказ Мін’юсту і Мінохорони здоров’я від 10.02.2012 р. № 239/5/104. Спікер зазначила, що при необхідності вивезти особу, узяту під варту, до закладу охорони здоров’я, адвокатам слід направляти омбудсмену копію відповідної заяви, поданої на ім’я керівництва СІЗО, вказавши в самій заяві в якості адресата Уповноваженого з прав людини.

Розповідаючи про стан дотримання прав українців, які знаходяться у закладах пенітенціарної системи Російської Федерації та окупованого Криму, Валерія Лутковська повідомила про неодноразові звернення до російського омбудсмена з проханнями посприяти в допуску до вказаних осіб. Однак наразі такі звернення залишаються без відповіді. При цьому російський омбудсмен, на відміну від українського, не має повноважень самостійно надати доступ уповноваженому з прав людини іншої держави до своїх громадян.   

Комітет з кримінального та кримінально-процесуального права АПУ запрошує Вас долучатися до наших заходів. Слідкуйте за анонсами на нашому сайті.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?