Практичні поради адвокатам від омбудсмена

КИЇВ — 5 жовтня 2017 року. Комітет з кримінального та кримінально-процесуального права Асоціації правників України провів засідання, на якому учасники обговорили типові порушення прав людини у кримінальному процесі, а також можливості сприяння Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини захисту прав, свобод та інтересів особи у кримінальному провадженні.

Доповідачем виступила Валерія Лутковська, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини.

Спікер звернула увагу адвокатів на стиль звернень до омбудсмена — для підвищення ефективності важливо не обтяжувати їх юридичною термінологією, а зосередитися на розкритті обставин справи. Потрібен індивідуальний підхід! Валерія Лутковська зазначила, що у низці випадків сама особа краще розповідає про суть проблеми, ніж її адвокат. Ключове питання тут: чому ви вважаєте, що права особи порушені? 

Доповідач у виступі зупинилася на питанні вивезення особи, узятої під варту, до закладу охорони здоров’я для надання медичної допомоги, закликавши використовувати наказ Мін’юсту і Мінохорони здоров’я від 10.02.2012 р. № 239/5/104. Спікер зазначила, що при необхідності вивезти особу, узяту під варту, до закладу охорони здоров’я, адвокатам слід направляти омбудсмену копію відповідної заяви, поданої на ім’я керівництва СІЗО, вказавши в самій заяві в якості адресата Уповноваженого з прав людини.

Розповідаючи про стан дотримання прав українців, які знаходяться у закладах пенітенціарної системи Російської Федерації та окупованого Криму, Валерія Лутковська повідомила про неодноразові звернення до російського омбудсмена з проханнями посприяти в допуску до вказаних осіб. Однак наразі такі звернення залишаються без відповіді. При цьому російський омбудсмен, на відміну від українського, не має повноважень самостійно надати доступ уповноваженому з прав людини іншої держави до своїх громадян.   

Комітет з кримінального та кримінально-процесуального права АПУ запрошує Вас долучатися до наших заходів. Слідкуйте за анонсами на нашому сайті.

Новини комітетів

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК