Як отримати компенсацію за втрачені капіталовкладення в анексованому Криму?

КИЇВ — 3 серпня 2017 року. Комітет АПУ з енергетики, нафти і газу шукав сьогодні формулу успіху у вирішенні питання захисту інвестицій, втрачених внаслідок анексії Криму.

Спікером та модератором заходу виступила Вікторія Іщенко, провідний юрисконсульт департаменту юридичного забезпечення ПАТ «Укрнафта». 

На прикладі досвіду нафтовидобувної компанії України — ПАТ «Укрнафта», яка звернулася з позовом до Російської Федерації, Вікторія продемонструвала, як можна захищати капіталовкладення, пов’язані з господарською діяльністю в енергетичному секторі на підставі Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист від 27.11.1998. Неабияке значення має той факт, що вказана угода була ратифіковано федеральним законом Російської Федерації від 02.01.2000 №21-ФЗ та Законом України від 15.12.1999 №1302-XIV. Відповідно до цієї Угоди уряди країн зобов’язалися заохочувати інвестиції кожної з країн-учасниць та надавати їм правовий захист.

Орган, який розглядає спір, згідно зі статтею 9 (в) Угоди — арбітражний суд ad hoc. Відповідно до Арбітражного регламенту Комісії Організації Об’єднаних Націй з прав міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ) — це Постійна палата третейського суду у Гаазі.

Шляхом проведення аналізу блоку питань, серед яких: чи поширюється дія Угоди 1998 року на анексовану Договірною Стороною територію; чи підпадають інвестиції позивача під захист, передбачений Угодою, незважаючи на те, що вони були здійснені до подій лютого — березня 2014; чи можна вважати позивачів «інвесторами» у розумінні статті 1 згаданої вище угоди; чи можна вважати, що спір між сторонами виник у зв’язку з «капіталовкладеннями» у їх розумінні, що надається у ст. 1 Угоди — арбітражний суд дійшов висновку, що він має юрисдикцію вирішувати такі спори, оскільки: спір підпадає під територіальну дію застосування Угоди 1998; спір підпадає під дію Угоди у часі; позивач задовольняє критерії «інвестора» за Угодою 1998; інвестиції позивача здійснені відповідно до законодавства Російської Федерації.

Отже, чекаємо на засідання у Гаазі, де буде вирішено справу по суті. Далі буде…

Презентація: https://www.slideshare.net/UBA-komitet/ss-78563821.

Відеоматеріали: https://youtu.be/EKoxujVljP0

Долучайтеся до діяльності Комітету з енергетики, нафти і газу та надсилайте свої пропозиції і побажання на адресу: komitet@uba.ua.

Новини комітетів

Стати членом АПУ - надихаючий нетворкінг, експертиза, практичні інструменти для розвитку та інші переваги членства

Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб ми могли запам’ятовувати Ваші вподобання та дізнаватись, як саме Ви використовуєте наш сайт. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до Положення про обробку та захист персональних даних Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування нашого сайту.
ТАК