Як захиститися від кримінально-правових ризиків — обговорення на Комітеті

КИЇВ — 16 травня 2017 року. Комітет АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права провів засідання, на якому обговорили кримінально-правові ризики, з якими стикаються юристи у кримінальних справах під час своєї професійної діяльності.

Своїм досвідом з колегами ділились Євгеній Солодко, голова Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права, керуючий партнер АО «Адвокатська група «Солодко і партнери», та Анна Боряк, голова Комітету із захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності в НААУ.

Під час заходу пан Євген розповів про можливі кримінально-правові ризики для юриста на прикладі реальних кейсів та надав поради, як можна їм запобігти. За його словами, практично весь Кримінальний кодекс України може бути застосований проти адвоката, якщо не бути обережним у здійсненні своєї діяльності. Так, професійна порада клієнту може повернутися для адвоката як співучасть у злочині та розцінюватися правоохоронними органами не як консультація, а як «юридичне прикриття злочинної діяльності».

Варто бути обережними як у робочий час, так і поза ним, оскільки діяльність адвоката завжди носить потенційний ризик. А щоб зберегти свої сили, нерви та спокій, можна проводити власне розслідування перед прийняттям доручення потенційного клієнта, особливо, якщо він звертається вперше. Окрім цього, необхідно чітко виписати предмет договору та чітко довести до відома клієнта порядок співпраці. Надзвичайно корисною буде звичка абсолютно всі свої дії фіксувати у письмовому вигляді або за допомогою сучасних технічних засобів. Також пан Євген радить працювати в парі, що не тільки полегшить роботу над справою, але й слугуватиме додатковою гарантією безпеки у певних випадках.

Про причини виникнення проблем у адвокатів у процесі своєї діяльності та шляхи їх подолання розповіла пані Анна. Після короткого дискурсу з учасниками, доповідачка поділилася своєю стратегією ведення справ та вирішення складних ситуацій. «У мене немає позитивного чи негативного результату, в будь-якому випадку це вже якийсь результат, який я обов’язково використаю на свою користь. Головне не упустити момент», — зазначила вона.

Слідкуйте за діяльністю Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права та надсилайте свої побажання і пропозиції на адресу: komitet@uba.ua.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?