Застосування ЗУ «Про фінансову реструктуризацію»: фахове обговорення

КИЇВ — 13 квітня 2017 року. Комітет з банківського, фінансового та страхового права провів засідання, на якому обговорили практичні аспекти застосування та необхідні законодавчі зміни до ЗУ «Про фінансову реструктуризацію».

Доповідачами виступили: Ірина Мудра, заступник директора департаменту реструктуризації заборгованості та стягнення — начальник управління реструктуризації заборгованості АТ «Ощадбанк», Назар Чернявський, партнер ЮФ Sayenko Kharenko, та Дмитро Шемелін, радник ЮФ Asters. Модерувала дискусію Юлія Кирпа, голова Комітету АПУ з банківського, фінансового та страхового права, партнер ЮФ AEQUO.

Спершу пані Юлія розповіла про Арбітражний комітет, де нещодавно була призначена заступником голови. За її словами, на цей орган покладено функцію призначення арбітрів, котрі будуть розглядати той чи інший спір у процесі добровільної реструктуризації. Також Арбітражний комітет перевірятиме рішення кожного арбітра, винесене у межах спору, на відповідність законодавству. Далі присутні розглянули практичні аспекти застосування ЗУ «Про фінансову реструктуризацію».

Як зазначають спікери, процедура фінансової реструктуризації передбачена для боржників, чия діяльність є потенційно перспективною, але вони відчувають тимчасові фінансові труднощі в результаті стрімкої девальвації національної валюти, втрати ринків збуту, падіння доходів і маржинальності та з інших причин. ЗУ «Про фінансову реструктуризацію» надає можливість та інструменти зберегти таких боржників шляхом зменшення фінансового навантаження та відновлення їхньої активної діяльності, надає податкові пільги боржникам та банкам, звільняє банки від санкцій за порушення окремих нормативів при реалізації плану реструктуризації та має багато інших переваг, мета яких — саме відновлення бізнес-активності в Україні.

Пані Ірина розповіла про перші результати впровадження зазначеного Закону. Зокрема, сьогодні активно працює вже створена Спостережна рада, яка виконує не лише функції координатора з питань організації та проведення процедури фінансової реструктуризації, а є фактично тим органом, який впроваджує норми документа в життя. Проведено засідання Спостережної ради, на яких ухвалено чимало ключових рішень щодо реалізації Закону, серед них — рішення про створення Секретаріату при Незалежній асоціації банків України, відбувається процес формування фактичного складу Секретаріату, зокрема за активної участі представників ЄБРР та консультантів Світового банку.

По завершенню присутні розглянули проблемні питання ЗУ «Про фінансову реструктуризацію», які ще потребують вирішення.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?