Тимчасові правила спеціального досудового розслідування — як бути?

КИЇВ — 15 вересня 2016 року. Комітет АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права провів відкриту дискусію, на якій обговорили проблемні питання застосування тимчасових правил здійснення спеціального досудового розслідування та судового провадження.

Своїми думками з присутніми ділились: Олеся Батрин, суддя Печерського районного суду м. Києва, Марина Антонюк та Людмила Козятник, судді кримінальної колегії Шевченківського районного суду м. Києва, Олексій Геселев, начальник Відділу підготовки прокурорів з нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство Національної академії прокуратури України, Олег Баулін, старший викладач Національної академії прокуратури України, та Євгеній Солодко, голова Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права, заступник голови Комітету із захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності в НААУ, керуючий партнер АО «Адвокатська група «Солодко і партнери».

Під час жвавої дискусії учасники обговорили нюанси тлумачення та практичного застосування слідчими суддями категорій «переховування від органів досудового розслідування та суду» та «ухилення від кримінальної відповідальності».

«Проблемний характер питання полягає у відсутності у кримінальному процесуальному законодавстві України визначення цих понять, що мало наслідком формування неоднозначної судової практики в частині застосування положень під час розгляду та прийняття відповідних рішень у кримінальному провадженні.

Така неоднозначність, зокрема, зумовлена невизначеністю обставин, які підлягають встановленню та дослідженню судом під час вирішення питання наявності підстав стверджувати, що поведінка особи свідчить про умисне невиконання особою юридичного обов’язку з’явлення до органу досудового розслідування та (або) суду», — зауважив пан Євген.

По завершенні заходу домовилися підготувати звернення щодо додаткових роз’яснень понять «переховування від органів слідства та суду» та «ухилення від кримінальної відповідальності» особи, яка перебуває за межами України, на тимчасово окупованій території або в районі проведення антитерористичної операції з метою уніфікації судової практики.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?