Правники проаналізували проблеми тривалого тримання під вартою

КИЇВ — 28 липня 2016 року. Комітет АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права разом з польсько-українською Фундацією «Відкритий Діалог» провели обговорення результатів дослідження «Надмірна тривалість тримання під вартою в Україні у зв’язку з порушенням розумних строків кримінального провадження», яке проводилося під егідою Асоціації правників України в межах гранту Нідерландської організації наукових досліджень (NWO).

У якості експертів виступили: Сергій Кишенько, член ради Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права, адвокат АО «Солодко та партнери», Катерина Савченко, аналітик Фундації «Відкритий Діалог», та Енджей Череп, координатор проекту, представник Фундації «Відкритий Діалог».

Під час заходу учасники ознайомились із проаналізованими матеріалами, зокрема, особливостями роботи прокуратури та судів, які спричиняють порушення права на розумні строки. Правники обговорили варіанти вирішення проблеми обвинувального ухилу та порушення принципу змагальності судами. Окрему увагу звернули на дії учасників провадження та організаційні недоліки у роботі судів, які призводять до затягування судового розгляду. Крім того, обговорили особливості т.з. Закону Савченко.

Варто зазначити, що при дослідженні було розглянуто 18 кейсів, де особи трималися під вартою протягом 4-7 років, а в окремих випадках — 8 і 10 років. У цих провадженнях зафіксовані грубі порушення з боку слідства та випадки застосування тортур з метою отримання явки з повинною. Тривале тримання під вартою використовується для здійснення психологічного тиску на обвинувачених.

Наприкінці заходу учасники круглого столу обговорили підготовлені рекомендації до Пленуму Верховного Суду і Генеральної прокуратури України, а також пропозиції внесення змін у законодавство з метою забезпечення дотримання права на розумні строки кримінального провадження.

Долучайтесь до діяльності Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права і надсилайте свої пропозиції на адресу: komitet@uba.ua.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?