Електронні гроші в Україні: чи є майбутнє? - фахове обговорення

КИЇВ – 19 липня 2016 року. Комітет АПУ з банківського, фінансового та страхового права разом з Комітетом АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету провели дискусію на тему «Тенденції та проблеми розвитку ринку електронних грошей в Україні».

Своїм досвідом з аудиторією ділилися: Марина Масло, керівник юридичного відділу MoneXy, член Комісії Громадської ради НБУ з питань платежів фізичних осіб, Вероніка Пучкова, керівник з правового забезпечення поточного бізнесу, юридичного управління ПАТ «Альфа-Банк» та Ігор Олехов, партнер МЮФ Baker & McKenzie Ukraine, член ініціативної робочої групи з впровадження PayPal в Україні, який водночас модерував дискусію разом з Микитою Полатайко, головою Комітету АПУ з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та Інтернету, юристом, координатором ІТ-практики ЮФ Sayenko Kharenko.

Серед гостей заходу були: Олексій Тітов, експерт-консультант WebMoney.ua, Ганна Савченко, старший радник з юридичних питань ПрАТ «Київстар», Оксана Пранципал, керівник юридичного управління Global Money, та Антон Шаперенков, директор MAXI CARD.

Під час жвавої дискусії учасники обговорили чинні обмеження у сфері випуску та обігу електронних грошей та шляхи їх усунення. Окрему увагу звернули на оподаткування операцій  з електронними грошима.

Далі проаналізували тенденції у сфері регулювання сфери електронних грошей в Україні, включаючи Директиви ЄС, які мають бути імплементовані в законодавство нашої країни.

Наприкінці заходу учасники приділили увагу проблемам допуску іноземних провайдерів платіжних послуг на український ринок.

За результатами домовилися зібрати пропозиції щодо удосконалення правового регулювання відносин у сфері використання та випуску електронних грошей і підготувати звернення до відповідних установ.

Тож, якщо у Вас є такі пропозиції, надсилайте їх на адресу: komitet@uba.ua з позначкою «Електронні гроші».

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?