Правники обговорили нюанси реформування інституту прокуратури

КИЇВ — 27 квітня 2016 року. Відбувся круглий стіл «Підтримання обвинувачення в суді: реформа основної функції прокуратури».

Інституту приватних прокурорів бути? Чи може замінити прокурора приватний обвинувач (адвокат)? Чому на сьогодні прокуратура є найслабшою ланкою системи правосуддя?

Ці та інші гострі питання стали предметом дискусії круглого столу, організованого Комітетом з кримінального та кримінально-процесуального права Асоціації правників України та Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України. У заході взяли участь адвокати, судді, прокурори, науковці та практикуючі юристи.

В якості експертів виступили: Євген Грушовець, член Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права, адвокат, партнер ЮФ «Аріо», Ігор Фомін, адвокат, керуючий партнер Fomin&Partners, Анастасія Джужа, Управління реформ Генеральної прокуратури України, Андрій Іванов, суддя Перевальського районного суду Луганської області, член правління Асоціації розвитку суддівського самоврядування України, Георгій Попов, проректор Національної академії прокуратури України, та Тетяна Вирста, прокурор відділу аналізу та розробки стандартів роботи управління реформ та забезпечення якості роботи Генеральної прокуратури України. Модерував дискусію Валерій Кравчук, докторант, секретар навчально-методичної ради Національної академії прокуратури України.

Під час круглого столу учасники обговорювали питання реформи функції прокуратури з підтримання обвинувачення в суді та нової інтерпретації поняття «публічне обвинувачення»; досягнення реальної незалежності та самостійності обвинувачів при виконанні ними своїх службових обов’язків; розвитку альтернативних способів вирішення кримінальних проваджень. Окрему увагу приділили питанню впровадження інституту недержавних публічних обвинувачів, а також аутсорсингу функції підтримання публічного обвинувачення в суді.

За результатами дискусії була прийнята резолюція круглого столу, в якій говориться, що підтримання обвинувачення в суді є одним із пріоритетів діяльності прокуратури, найважливішим службовим обов’язком прокурора, тому удосконалення умов та нормативно-правового забезпечення реалізації прокурорами повноважень у цій сфері є ключовим у реформуванні інституту прокуратури. Учасники круглого столу висловили різноманітні підходи та ідеї удосконалення функції підтримання обвинувачення в суді, які знаходять своє відображення у напрямах змін, що зазначені у повному тексті резолюції.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?