Порушення прав адвокатів – практика країн Східної Європи

КИЇВ – 7 грудня 2015 року. Асоціація правників України провела семінар на тему: «Механізми дієвого захисту прав адвокатів у Східній Європі» за участі експерта Європейського Союзу.

Семінар проходив у межах роботи Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права та Відділення АПУ в м. Києві. Модератором засідання виступив Євгеній Солодко, голова Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права, керуючий партнер АО «Солодко і партнери».

Про найпоширеніші випадки порушення прав адвокатів та міжнародній досвід у цій сфері говорив Ритіс Йокубаускас, експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». За його словами, українські адвокати не одинокі у своїх проблемах. В інших країнах так само можуть перешкоджати здійсненню адвокатської діяльності, застосовувати засоби дисциплінарного впливу та навіть притягувати до кримінальної відповідальності. Більш того, трапляються й випадки застосування фізичного насильства та перешкоджання доступу до клієнта.  

«Скажімо, в Білорусі та Азербайджані бували випадки, коли адвоката заарештовували за несплату податків, ведення незаконного підприємництва, спротив поліції – може бути використаний будь-який привід для затримання адвоката, - зазначив Ритіс Йокубаускас. В Туреччині були випадки притягнення до відповідальності за незаконну пропаганду, образу держави чи сторони обвинувачення. Застосовується й прослуховування телефонів, обшуки в офісах адвокатів тощо».

Водночас, значну роль в країнах Східної Європи відіграють органи самоврядування - асоціації адвокатів, але в їх структурі, на відміну від української практики, не передбачені комітети, зокрема, безпосередньо із захисту адвокатів. «Для того щоб асоціація відреагувала потрібні конкретні факти-докази, а не просто слова», - коментує доповідач.

Наступним заходом з даної тематики стане круглий стіл Комітету з кримінального та кримінально-процесуального права «Відновлення досудового розслідування після його закінчення», який пройде 9 грудня 2015 року у м. Києві.  

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?