Судова експертиза в сфері інтелектуальної власності – експертна дискусія

КИЇВ — 10 листопада 2015 року. Комітет АПУ з інтелектуальної власності провів круглий стіл, присвячений обговоренню особливостей проведення судової експертизи в сфері інтелектуальної власності.

Захід вийшов дуже цікавим завдяки експертам, серед яких були: Богдан Львов, Голова Вищого господарського суду України, Альона Андрєєва, старший судовий експерт лабораторії автотехнічних, товарознавчих та спеціальних видів дослідження Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Мін’юсту України, Андрій Атаманчук, старший судовий експерт лабораторії права промислової власності Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Мін’юсту України, Костянтин Ковальов, заступник начальника Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, Людмила Черненко, фахівець Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України та Юрій Охромєєв, партнер патентно-юридичної компанії IPjurix, який і модерував дискусію.

В ході круглого столу вдалось обговорити багато актуальних питань. Зокрема, в чому полягає відмінність між приватними та державними судовими експертами. Так, було зазначено, що є відмінності в порядку отримання кваліфікації судового експерта та її підтвердження. Також на державні експертні установи покладені обов’язки по розробці рекомендацій та методик, тобто науково-методична робота, а приватні експерти проводити таку роботу не зобов’язані.

Крім того правники проаналізували проблеми при здійсненні судової експертизи та шляхи їх подолання. Не залишили поза увагою й питання залучення спеціаліста до проведення судової експертизи, який не є атестованим судовим експертом. Окрему увагу приділили особливостям оцінки висновку судового експерта.

Маєте ідеї щодо тем наступних засідань Комітету з інтелектуальної власності? Пишіть на адресу komitet@uba.ua.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?