Як захиститися від провокації? На це питання відповідали учасники профільного комітету

КИЇВ — 16 вересня 2015 року. Комітет АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права провів засідання, присвячене темі: «Провокація злочину — чи реально захиститися?».

У якості доповідача виступила Катерина Гупало, радник АО Arzinger. Пані Катерина розпочала виступ з питання: «Що ж є провокацією злочину?». Провокацією злочину є умисне створення працівниками правоохоронних органів обставин, які схиляють чи змушують особу вчинити злочинне діяння, якого вона не здійснила б за власною ініціативою.

Під час засідання правники на конкретних прикладах ознайомилися з найпоширенішими випадками провокацій і їх формами. Також вони проаналізували використання доказів, здобутих у такий спосіб, та судову практику з цих питань.

Особливу увагу пані Катерина приділила використанню послуг «таємних агентів», ознайомивши присутніх з особливостями їх роботи. Так, «таємними агентами», зазвичай, виступають звичайні приватні особи, які діють за вказівками працівників слідства. Такі особи можуть мати певні проблеми перед законом, тому правоохоронним органам їх доволі зручно використовувати в форматі «бартера». Зазвичай, такий агент застосовує грубе підбурювання до вчинення злочину.

По закінченню засідання усі присутні мали можливість обмінятися досвідом та отримати корисні поради, які в подальшому допоможуть у роботі.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?