Зустріч з ветеранами спецпідрозділу «АЛЬФА» СБУ

КИЇВ – 23 квітня 2014 року. За ініціативи Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права відбулась зустріч із ветеранами спецпідрозділу «АЛЬФА» СБУ.

На заході із надзвичайно цікавою інформацією виступили: Олег Присяжний, генерал-майор, який з січня 2004 року працював в центрі спеціальних операцій «А» СБУ, а з 2012 по 2014 рр. був начальником ЦСО «А»; Костянтин Сірик, генерал-майор, який з 1993 року працював в спецпідрозділі «АЛЬФА» СБУ, остання посада - І заступник начальника ЦСО «А»; Карім Азель, полковник, який був начальником відділу розробки ВКР СБУ, начальником служби спецпідрозділу «АЛЬФА» СБУ, Сергій Скрохватов, полковник, Президент Міжнародної асоціації ветеранів підрозділів антитерору «Альфа».

Модерував на зустрічі Євгеній Солодко, голова Комітету АПУ з кримінального та кримінально-процесуального права, заступник Голови Комітету по захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності в НААУ, керуючий партнер АО «Адвокатська група «Солодко і партнери».

Запрошені гості розповіли про історію створення спецпідрозділу «АЛЬФА» СБУ, основні обов`язки та функції даної структури.

3 березня 1990 р. наказом начальника 7-го управління КДБ СРСР було утворено 10-е відділення Групи «А» в м. Києві. На його базі Указом Президента України від 23 червня 1994 року було утворено антитерористичний центр СБУ «Альфа».

Назва «Альфи» в СБУ виникла не випадково. Раніше існував в СРСР спецпідрозділ «Альфа». Його назва обмежувалася лише однією буквою «А», бо «альфа» є першою літерою грецької абетки тобто - «бути першими». Серед офіційного державою атеїзму та секуляризації взято аналогію ідеї з Біблії: «Від першої до останньої букви». Тобто у значенні «з і до, все повністю, від початку й до кінця».

По закінченню заходу, в учасників заходу виникло багато запитань до доповідачів, тому плануємо проводити ще одну зустріч із ветеранами спецпідрозділу «АЛЬФА» СБУ.

Слідкуйте за нашими анонсами!

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?