Розкрити всіх: жорстка гра за новими правилами на банківському ринку

КИЇВ — 9 квітня 2015 року. Комітет АсоціаціЇ правників України з банківського, фінансового та страхового права провів круглий стіл, присвячений темі: «Актуальні питання вкладників/боржників, банків та держави в розрізі нового Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов’язаних із банком осіб» від 02.03.2015 №218-VIII».

Захід зібрав представників банківського та небанківського фінансових секторів та юридичну спільноту для обговорення питання посилення відповідальності власників банків та інших пов’язаних з банком осіб, що несуть реальну відповідальність за доведення банків до неплатоспроможності.

Відкриваючи круглий стіл, Ігор Линник, партнер Gryphon Investment Consulting Group, керівник практик податкового структурування, управління ризиками, врегулювання спорів, наголосив, що з огляду на те, що тенденція з ліквідації банків набирає обертів, питання посилення відповідальності власників істотної участі банків на сьогодні є вкрай актуальним. Заходи держави спрямовані на очищення банківської системи від ненадійних банків, що надасть можливість залишити на ринку сильних потужних гравців та побудувати якісно нову банківську систему.

Дмитро Мелаш, аналітик юридичної практики Gryphon Investment Consulting Group, розповів про нововведення ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов’язаних із банком осіб» від 02.03.2015 №218-VIII», а саме щодо підстав віднесення банків до категорії проблемних та неплатоспроможних, розширення об’єму розкриття інформації по структурі власності банку, та, зокрема, щодо ключових осіб та власників опосередкованої істотної участі в банку. Жваву дискусію серед учасників заходу викликали нові підходи законодавців до визначення пов’язаних із банком осіб та посилення їх адміністративної, кримінальної та цивільно-правової відповідальності.

Марина Саєнко, партнер юридичної компанії «Закон Перемоги», презентувала присутнім огляд практики притягнення до кримінальної та майнової відповідальності власників істотної участі банків, звернувши увагу на реалії доказування вини власників та топ-менеджменту банків за доведення банків до стану неплатоспроможності. З огляду на нововведення Закону №218-VIII учасники заходу також обговорили перспективи зміни практики притягнення до реальної відповідальності власників та контролерів банків, а також пов’язаних з банками осіб.

В ході круглого столу учасники дійшли згоди щодо необхідності доопрацювання та надання пропозицій щодо вдосконалення Закону №218-VIII, адже, незважаючи на те, що прийняття цього закону є значним кроком вперед до створення стабільної та прозорої банківської системи України, багато питань ще залишаються відкритими.

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?