Чим загрожує видача патенту «під відповідальність заявника»: обговорення на Комітеті

КИЇВ — 19 січня 2015 року. Комітет з інтелектуальної власності та рекламного права спільно з Комітетом з конкуренційного права провели засідання на тему: «Як інтелектуальна власність стала інструментом для недобросовісної конкуренції?».

Доповідачами на заході виступили Наталя Мещерякова, голова Комітету з інтелектуальної власності та рекламного права, керуючий партнер Експертного бюро з інтелектуальної власності, та Ігор Свечкар, голова Комітету з конкуренційного права, партнер ЮФ «Астерс».

В ході заходу експерти проаналізували сучасний стан видачі патентів. Зокрема, було зазначено, що видання патенту «під відповідальність заявника» надає змогу патентувати об’єкти, які не відповідають умовам надання правової охорони, а внесення даних патентів в Митний реєстр створює умови для зупинення митного оформлення товарів.

Окрім цього, учасники розглянули фактори, що сприяють використанню таких патентів в якості інструментів для вчинення дій з метою перешкоджання добросовісній господарській діяльності.

Також розглянули питання про доцільність звернення до Державної фіскальної служби та Кабінету Міністрів України з приводу тимчасового припинення дії Митного реєстру в частині записів, які стосуються промислових зразків та корисних моделей до вирішення питання про повернення механізму надання грошової гарантії.

За результатами обговорення домовились звернути увагу на проблему патентного тролінгу, а питання щодо припинення дії Митного реєстру залишили для подальшого обговорення в межах Комітету з питань інтелектуальної власності.

Слідкуйте за анонсами та приєднуйтесь до майбутніх заходів комітетів!

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?