Особливості захисту у справах, пов’язаних з ДТП

КИЇВ – 11 листопада 2014 року. Комітет з кримінального та кримінально-процесуального права Асоціації правників України (АПУ) провів засідання для обговорення особливостей захисту у справах, пов’язаних з ДТП.

«Якщо за фактом ДТП відкрито кримінальне провадження, а в процесі розслідування виявлено, що підстави для притягнення особи до кримінальної відповідальності відсутні, то адміністративне стягнення на таку особу може бути накладено протягом 1 місяця з моменту закриття кримінального провадження», - зазначив Сергій Кишенько, адвокат Адвокатського об’єднання «АГ «Солодко та партнери», який виступав у якості доповідача на засіданні.

За його словами, знаючі такий нюанс захисники цим дуже часто користуються, фактично затягуючи розгляд справи про адмінправопорушення, що дозволяє їх підзахисним уникнути, наприклад, позбавлення права керування транспортними засобами.

Ділячись своїм досвідом, доповідач також порадив юристам у справах про стягнення шкоди, подавати позов не тільки до винуватця ДТП, а й до страхової компанії як до співвідповідача, оскільки в Постанові Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №4 від 1 березня 2013 зазначено, що суди повинні відмовляти в задоволенні позовів, пред'явлених до винуватців, в разі наявності поліса страхування цивільної відповідальності, і якщо страхова компанія не була залучена як співвідповідач. Але при цьому вимоги до відповідача і страхової компанії повинні бути розділені.

Чекаємо вас на наступних заходах Комітету АПУ з кримінального та кримінально – процесуального права, слідкуйте за анонсами! Якщо у Вас є теми та ідеї щодо тематик наступних засідань, надсилайте їх на адресу komitet@uba.ua

Новини комітетів

У вас є цікава ідея заходу?