Комітет АПУ висловив думку щодо ліквідації Окружного адміністративного суду міста Києва

Комітет з процесуального права Асоціації правників України звернувся до Голови Верховної Ради, Голови Комітету з питань правової політики, заступника Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо здійснення правосуддя у зв’язку з ліквідацією Окружного адміністративного суду міста Києва.

З 15 грудня 2022 року припинив здійснення правосуддя у зв’язку з ліквідацією Окружний адміністративний суд міста Києва. Для розгляду адміністративних справ з територіальною юрисдикцією в місті Києві мав бути створений новий Київський міський окружний адміністративний суд. На перехідний період до початку роботи нового суду всі справи повинні розглядатись та вирішуватись Київським окружним адміністративним судом (Київська область).

Однак, станом на дату звернення Київський міський окружний адміністративний суд зареєстрований лише як юридична особа та не здійснює правосуддя.

Європейська Комісія у своєму Звіті стосовно виконання Україною вимог для початку переговорів про вступ до ЄС також звернула увагу, що затримки з передачею справ та створенням нового суду, а також обмежені можливості Київського окружного адміністративного суду взяти на себе нові зобов'язання, підірвали доступ до правосуддя.

В листопаді 2023 року був зареєстрований проєкт Закону України «Про внесення змін до пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ» (реєстр. № 10244; далі – законопроєкт).

Законопроєктом пропонується нерозглянуті та нерозподілені справи Окружного адміністративного суду міста Києва передати на розгляд іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами.

Асоціація звертає увагу, що створення нового адміністративного суду, який буде розглядати виключно спори з центральними органами державної влади на даному етапі є ініціативою. А тому відтермінування оголошення конкурсу до Київського міського окружного адміністративного суду до вирішення питання створення нового адміністративного суду за умови існуючої ситуації порушення права на справедливий суд є недоцільним.

З повним текстом листа Комітету АПУ можна ознайомитися за посиланням.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?