Комітет АПУ прийняв Резолюцію щодо необхідності забезпечення незалежності судової влади

Комітет Асоціації правників України з процесуального права (далі — Комітет АПУ) звернувся до Президента України Зеленського В.О., Голови Верховної Ради України Стефанчука Р. О., Прем'єр-міністра України Шмигаля Д.А. та Голови Комітету ВРУ з правової політики Маслова Д. В. з проханням врахувати позицію Асоціації щодо необхідності забезпечення незалежності судової влади.

Серед пріоритетів і завдань Комітету АПУ є робота над найбільш актуальними питаннями профільного законодавства. Комітет АПУ також бере активну участь у покращенні судової системи України. Питання судової реформи, яка відбувається сьогодні, є одним із пріоритетних для Комітету АПУ.

Члени Комітету АПУ з процесуального права глибоко занепокоєні інформацією про можливі корупційні правопорушення за участю колишнього Голови та суддів Верховного Суду, що істотно послаблюють довіру суспільства до судової гілки влади загалом і до Верховного Суду зокрема. Утім, не менше хвилювання викликають окремі законодавчі ініціативи з боротьби з корупцією в судовій системі, що не відповідають Конституції та Законам України, а також суперечать міжнародним зобов'язанням України, взятим нею на шляху до Європейського Союзу.

Експерти Комітету АПУ звернулися з проханням врахувати позицію Асоціації під час прийняття рішень щодо можливих заходів для подолання проявів корупції, в тому числі в системі правосуддя.

З повним текстом Резолюції Комітету АПУ з процесуального права можна ознайомитися за посиланням.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?