«Кожен має право на житло» — саме про це нам говорить ст. 47 Конституції України

КИЇВ — 27 вересня 2021 року. Комітет АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права і Відділення АПУ у Харківській області провели захід, присвячений обговоренню судової практики щодо позбавлення права користування житловим приміщенням. 

Для обговорення обрали питання останньої судової практики щодо позбавлення права користування житловим приміщенням та підстави втрати права користування й застосування законодавства.

Модераторкою заходу виступила Ірина Мороз, Голова Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права, партнерка AGA Partners, адвокатка.

Спікерами заходу були Микола Максимов, адвокат АО «Ріяко і партнери», та Марина Корнієнко, юристка «Астерс».

Головна теза засідання — «Кожен має право на житло» — саме про це нам говорить ст. 47 Конституції  України.

Відповідно до приписів цивільного законодавства власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. Власник житлового будинку має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім’ї та інших осіб.

Марина Корнієнко розглянула права дитини на житло та цікаві практичні кейси, що стосуються теми виселення неповнолітніх і жінок: «Дитина належить до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає (ч. 2 ст. 3 СК України). Малолітня дитина не може самостійно обирати місце проживання, тому факт її не проживання у спірній квартирі не є безумовною підставою для позбавлення її права користування цим житлом».

На заході проаналізували сучасне законодавства та практику Верховного Суду.

Микола Максимов окремо виділив у своїй презентації судову практику щодо набуття та втрати права користування у службовому житловому фонді та права користування у гуртожитках: «Особливість права користування службовим житлом на підставі ордера полягає, зокрема, у тому, що володільцем такого житла залишається його власник. Особа, яка користується службовим житлом, знає, що після припинення її правовідносин із роботодавцем вона зобов’язана звільнити надане ним житлове приміщення». 

Приєднатися до заходів Асоціації правників України можна за посиланням.

Запити на акредитацію для ЗМІ, експертні коментарі та інтерв’ю членів Асоціації надсилайте на адресу: pr@uba.ua, координаторка з PR та міжнародного співробітництва Юлія Матвєєва.

Вступити до АПУTelegram-каналYouTube-канал.

Якщо ви бажаєте підтримати діяльність АПУ, будемо вдячні, якщо ви зробите це за посиланням.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?