Результати ІI Стипендіального конкурсу на профіль підготовки «Запобігання корупції»

ХАРКІВ — 2 вересня 2021 року. Асоціація правників України та Відділення АПУ в Харківській області оголошує про результати ІI Стипендіального конкурсу, що покриє перший семестр навчання за профілем «Запобігання корупції» в Інституті прокуратури та кримінальної юстиції Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Вітаємо переможців цього року Юлію Біньковську та Богдана Клімчука!

Конкурс започатковано за ініціативи Відділення АПУ в Харківській області та Асоціації випускників НЮУ імені Ярослава Мудрого. Цього року це вже друге проведення конкурсу.

Цей конкурс — унікальна можливість для студентів випробувати свої сили, визначити рівень своїх правничих компетенцій з кримінального та адміністративного права, боротьби з корупцією та антикорупційного законодавства.

Та найголовніше — отримати винагороду!

Дякуємо партнерам АО «Александров і партнери», АО «Кролевецький і партнери» та АО «Іваненко і партнери», які цього року взяли на себе покриття вартості першого семестру навчання для двох переможців.

Сподіваємося, що така відповідальна соціальна ініціатива юридичного бізнесу буде підтримана та продовжена й наступного року.

Тому якщо ви студент Інституту прокуратури та кримінальної юстиції НЮУ ім. Ярослава Мудрого, цікавитесь і розумієтесь у антикорупційному праві, маєте на меті розвиток антикорупційної системи, у вас є унікальна можливість вже наступного року взяти участь у ІIІ Стипендіальному конкурсі на профіль підготовки «Запобігання корупції».

Інтерв’ю з переможцями ІI Стипендіального конкурсу на профіль підготовки «Запобігання корупції», 2021 року

Юлія Біньковська (Ю.Б.), Богдан Клімчук (Б.К.), переможці конкурсу. Інтерв’юерки — Юлія Матвєєва, координаторка АПУ з PR та міжнародного партнерства, та Альона Лукаш, координаторка східних відділень АПУ.

— Як ви дізналися про конкурс?

Ю.Б.: З офіційного каналу Telegram НЮУ ім. Ярослава Мудрого.

Б.К.: Дівчина побачила в телеграмі пост, я зареєструвався.

— Чому вирішили податися і що було далі?

Ю.Б.: Одразу ж подалася на конкурс, адже вирішила, що не потрібно втрачати таку можливість, тим паче, умови були не досить важкими. Я заповнила Google-форму та вже чекала того дня, коли мав відбутися сам конкурс.

Б.К.: Вирішив податися, тому що профіль «Запобігання корупції» пов’язаний з роботою моєї мрії, адже я маю на меті працювати в правоохоронних органах або адвокатом у кримінальних справах.

— Чи важко було, з якими труднощами зіткнулися?

Ю.Б.: Не можу сказати, що було дуже важко чи дуже легко. Скоріш за все, 50/50. Непросто було вкластись у час, особливо при вирішенні останнього ситуативного завдання.

 — Чому вирішили обрати саме цю програму?

Ю.Б.: Сфера корупції мені завжди була цікавою, оскільки це явище в нашій країні досить поширене, всі про нього говорять. Антикорупційне законодавство є, проте механізми реалізації недосконалий. Хочеться розібратися з причинами та зрозуміти, як саме можна побороти, не побоюсь цього слова, негативну сторону нашої країни.

Б.К.: Я навчався 4 роки в Інституті прокуратури та кримінальної юстиції, отримав освітній ступінь «Бакалавр». Саме тому складнощів при проходженні тестування та при відповідях на кейси в мене не виникло, адже під час навчання в мене була низка предметів, пов’язаних з антикорупційною діяльністю.

Тести були цікаві і сподобались тим, що однієї правильної відповіді на них не було, так само, як і немає їх у реальному житті при об‘єктивному досудовому розслідуванні кримінальних правопорушень.

Обрав цей конкурс тому, що бачу себе в майбутньому працівником в органах процесуального керівництва досудовим розслідуванням та досудового слідства. Адже вважаю, що моїм покликанням є подолання найбільш вагомого чинника, який уповільнює шлях нашої країни до євроатлантичної інтеграції — корупції.

 — Які є побажання до самого конкурсу, що сподобалось, чи варто щось покращити, змінити?

Ю.Б.: У мене побажань немає.

— Які поради дасте майбутнім конкурсантам?

Ю.Б.: Прокуратура — це добре, проте спеціалізована антикорупційна прокуратура — ще краще. Зрозуміло, що у цій структурі потрібно 5 років стажу, проте вже зараз варто робити кроки, які в майбутньому допоможуть якнайшвидше там працевлаштуватись.

Б.К.: Можу дати пораду, що окрім навчання в стінах нашого університету, потрібно вже з 3-4 курсу починати практичну діяльність у приватному юридичному секторі та правоохоронних органах. Університет усіляко сприяє цьому, зокрема, нещодавно були укладені меморандуми між Національним антикорупційним бюро України, Державним бюро розслідувань, Міністерством внутрішніх справ та Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого, що дає змогу багатьом студентам найкращого юридичного вишу України отримувати практичні знання в правоохоронних органах України.

— Чи маєте план, що будете робити по закінченню навчання?

Ю.Б.: Планів є досить багато. Проте розкидатись пустими словами не буду. Скажу одне: якщо мені запропонують роботу саме у одній з антикорупційних структур, то я не відмовлюсь!

Б.К.: Мрію, що коли мої діти будуть вступати до лав Національного юридичного університету, вже не буде профілю «Запобігання корупції», прокурори та слідчі забудуть формулювання ст. 368 КК України, адже корупція зникне як явище.

Дякую співробітникам Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та провідному вітчизняному Адвокатському об’єднанню «Александров та партнери» за цікавий досвід та підтримку у здобутті вищої освіти у галузі антикорупційної діяльності.

Дякуємо за інтерв’ю та ще раз вітаємо з перемогою!

"Люди в компанії, яка працює на ринку юридичних послуг, - це найцінніший ресурс компанії, який з часом лише збільшує свою цінність. Те, як майбутній юрист вчиться, опановує професію, має визначальний вплив на те, яким фахівцем він буде на ринку юридичних послуг. Нам, як юридичній компанії, що має досвід, важливо звертати увагу на потенційних колег ще на етапі їхнього навчання, оцінити потенціал юриста та готувати кадровий резерв. То ж участь у конкурсах такої спрямованості, є важливим для нас та для наших клієнтів, адже навіть"

Євген Іваненко, керуючий партнер АО "Іваненко і партнери".

Слідкуйте за анонсами на сайті, підписуйтесь на сторінки АПУ та Відділення у Харківській області у соціальних мережах!

Для членів та партнерів АПУ: якщо ви бажаєте підтримати таку соціально відповідальну ініціативу у своєму регіоні, запрошуємо вас надавати свої пропозиції до координаторки АПУ з PR та міжнародного партнерства Юлії Матвєєвій на e-mail: pr@uba.ua.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?