Підсумки роботи Комітету АПУ з конституційного права 2020: головне

КИЇВ — 29 грудня 2020 року. Розпочався останній тиждень 2020 року. Саме зараз триває активний аналіз виконаної роботи та планування нових цілей на майбутній рік. Яким 2020 став для Комітету АПУ з конституційного права, адміністративного права та прав людини? До вашої уваги — ключові підсумки та висновки від Голови Комітету — Микити Жукова.

Аналітика законопроєктів & звернення Комітету

І. Законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення можливостей самопредставництва органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення в суді» № 2261. Детальніше.

ІІ. Законопроєкт «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про правонаступництво України» № 2605. Детальніше.

ІІІ. Законопроєкт «Про внесення змін і доповнень до деяких законів України з метою вдосконалення цивільного законодавства» №2635. Детальніше.

IV. Законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про Конституційний Суд України» щодо посилення незалежності та підвищення ефективності функціонування Конституційного Суду України» №3300. Детальніше.

V. Законопроєкт «Про інтерпеляцію» №3499. Детальніше.

VI. Проаналізовано Кодекс про адміністративні правопорушення, Закон України «Про публічні закупівлі» та Закон України «Про захист персональних даних». Запропоновано внести відповідні зміни щодо відомостей про персональні дані.

VII. Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо прозорості діяльності громадських об’єднань з іноземною підтримкою)» № 3564. Детальніше.
Направлено звернення до Уряду з вимогою забезпечити належне функціонування ЄДР.

Розроблено законопроєкт щодо внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення для вдосконалення його окремих положень.

Експертні думки Голови Комітету:

Експертні думки членів Ради Комітету:

Заходи (вебінари, семінари, зустрічі):

2 вебінари з Олександром Марусяком, експертом із конституційного права Центру    політико-правових реформ, доктором філософії в галузі «Право» на теми: «Ризики неправильного перекладу висновків Венеціанської комісії» та «Питання внесення змін до Конституції України».

Онлайн-зустріч із вченим-адміністративістом Романом Мельником, д.ю.н, проф., завідувачем кафедри адміністративного права, директором Наукового центру німецького права юридичного факультету КНУ ім. Т. Г. Шевченка, членом науково-консультативної ради при ВС.

Онлайн-зустріч із вченим-конституціоналістом Станіславом Шевчуком, д.ю.н., професором кафедри загальнотеоретичного правознавства та публічного права факультету правничих наук НаУКМА, членом-кореспондентом НАПрН України, суддею ad hoc ЄСПЛ від України (2009—2012 рр.), 10-м Головою КСУ (2018-2019 рр.)         

Онлайн-зустріч із вченим-конституціоналістом Дмитром Терлецьким, к.ю.н, доцентом, завідувачем кафедри конституційного права НЮУ «Одеська юридична академія», членом науково-консультативної ради КСУ та ВС.

Загальна кількість переглядів вебінарів Комітету становить майже 2 000.

Крім того, Комітетом укладено меморандум про співпрацю із новим медіа-партнером «Конституціоналіст».

З перших вуст

— Члени Комітету в 2020 році стали постійними гостями-експертами різних ЗМІ, в тому числі й телеканалів.

Найголовнішою перемогою для Комітету слід вважати популяризацію нашої активності. Наразі про нашу діяльність знають ще більше юристів, правників, вчених, громадських організацій і осіб, які не причетні до юридичної професії та водночас є читачами експертних думок наших колег у ЗМІ.

На 2021 рік плани не менш амбітні. Будемо продовжувати розширювати коло тих, хто обізнаний про нашу діяльність, будемо й далі продовжувати організовувати та проводити професійні заходи. Крім того, плануємо штурмувати ЗМІ ще більш активно.У 2020 році ми підготували законопроєкт, який стосується змін до КУпАП. Нажаль його не було зареєстровано в стінах ВРУ. Тож у 2021 році будемо докладати більше зусиль для цього.

У 2021 році плануємо розширити й коло активних членів Комітету, зробивши приналежність до нього ще цікавішим. Тож маємо великі та амбітні цілі, кінцевою метою яких, звичайно є підвищення рівня фаховості, рівня правової культури та свідомості.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?