Відділення АПУ звернулося до ВРП щодо нестачі суддівських кадрів у Харківській області

ХАРКІВ – 16 листопада 2020 року. Відділення АПУ в Харківській області звернулося до голови Вищої ради правосуддя з вимогою сприяти належному забезпеченню права на судовий захист та реалізувати повноваження ВРП, якими вона наділена відповідно до законодавства.

У своєму зверненні правники наголосили, що в деяких судах, які діють на території Харківської області, в тому числі міста Харкова, ситуація з нестачею суддівських кадрів є вкрай критичною та потребує негайного вирішення. Наповненість деяких судів взагалі складає менш як 50%, найменше суддів працює у Харківському апеляційному суді – всього 28% від граничної кількості.

Ситуація склалася через припинення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії України, основною функцією якої є проведення добору кандидатів на посаду судді. Поки ж процедура добору суддів через ВККСУ заблокована, члени ВРП мають законну можливість посприяти вирішенню проблеми нестачі суддівських кадрів.

Для цього правники пропонують вжити такі заходи:

1) перевірити у резерві на заміщенні вакантних посад суддів у судах Харківської області чи є судді, яких було визнано такими, що відповідають займаній посаді;

2) якщо такі кандидати на посаду судді є, то внести Президенту України подання про призначення на посаду судді у суди Харківської області, у тому числі в місті Харкові, з-поміж тих суддів, які є у резерві;

3) якщо кандидатів на посаду судді Харківського апеляційного суду у резерві немає, то прийняти рішення про тимчасове відрядження суддів до Харківського апеляційного суду у зв’язку з вкрай критичною ситуацією.

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

Committee news

Do you have an interesting idea for an event?