Комітет АПУ висловився проти блокування реформи сфери інтелектуальної власності

КИЇВ – 13 травня 2020 року. Комітет АПУ з інтелектуальної власності направив відкрите звернення Міністру розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігорю Петрашко з вимогою зупинити блокування реформи сфери інтелектуальної власності.

У лютому поточного року Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт №2255, який передбачає діяльність на базі Укрпатенту Національного органу інтелектуальної власності (НОІВ). На це правнича спільнота очікувала понад 5 років, із моменту ухвалення рішення про реформування державної системи.

Причиною ж проблем сфери правники назвали непрофесійний менеджмент департаменту інтелектуальної власності Мінекономіки та Укрпатенту. Та попри цей факт і останні позитивні зрушення в державній системі правової охорони сфери, було ухвалено рішення щодо повернення попереднього керівництва Укрпатенту.

Комітет АПУ висловив свою стурбованість зазначеним фактом. Правники підкреслили, що відповідне рішення несе значні ризики нівелювання попередніх досягнень реформи сфери інтелектуальної власності, здійсненої керівництвом Мінекономіки та Укрпатенту.

У зверненні наголошено на необхідності врахувати думку професійної правничої спільноти та не допустити до керівництва ключовим інститутом сфери інтелектуальної власності осіб, які відверто блокують впровадження реформи, підтриманої парламентом.

З повним текстом відкритого звернення можна ознайомитися за посиланням.

Committee News

Do you have an interesting idea for an event?