Правники надали 9 пропозицій щодо вдосконалення законопроєкту «Про авторське право і суміжні права»

КИЇВ – 13 квітня 2020 року. Комітет АПУ з інтелектуальної власності направив відкрите звернення до Департаменту розвитку сфери інтелектуальної власності Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України щодо законопроєкту «Про авторське право і суміжні права».

Вказаний проєкт закону було опубліковано на сайті МЕРТ 10 березня 2020 року. Експерти Комітету детально проаналізували його та надали низку відповідних пропозицій для вдосконалення. Зокрема, щодо визначення термінів:

1. «Виключні права» в ст. 1 проєкту. За словами правників, сформульоване визначення не розкриває, а тільки ускладнює застосування відповідних термінів:

«Крім того, необхідно доопрацювати використання термінів, що вміщують слова «виключні права» з метою їх однозначного застосування», - зазначають експерти Комітету.

2. «Державна система правової охорони інтелектуальної власності», «Національний орган інтелектуальної власності» та статті 4 проєкту. Тут юристи пропонують прибрати неузгодженості.

3. «Карикатура» у ст. 1 проєкту. Відповідно до запропонованого у ньому визначення, карикатура – це твір…, який може бути творчою переробкою іншого правомірно оприлюдненого твору. Експерти підкреслюють – таке формулювання не відповідає концепції добросовісності та не може відноситись до випадку вільного використання твору.

4. «Плагіат» у ст. 1 проєкту. Юристи зауважили, що у визначенні ототожнено порушення права на ім’я та плагіат, що є помилковим.

Пропозиції Комітету стосуються також переліку:

5. Нормативно-правових актів, зазначених у статті 2 проєкту;

6. Об’єктів, що не охороняються авторським правом, зазначених у п. 8 ч. 1 ст. 7 проєкту

7. Об’єктів, що не охороняються авторським правом, зазначених у п. 9 ч. 1 ст. 7 проєкту

Останні зауваження правників спрямовані на вдосконалення:

8. Ст. 11 проєкту:

«У ч. 3 цієї статті проєкту слова «з урахуванням частини третьої цієї статі» пропонуємо виключити, оскільки це і є частина третя», - йдеться у тексті відкритого звернення.

9. Ст. 37 проєкту, а саме – її доповнення немайновими правами, передбаченими ст. 39 проєкту.

З повним текстом відкритого звернення можна ознайомитися за посиланням.

Committee News

Do you have an interesting idea for an event?